KPP Piła

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. Dwie osoby zatrzymane do oszustw na „policjanta”

  Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwie osoby powiązane z oszustwami na „policjanta”. Tym razem przedstawione legendy dotyczyły zagrożenia środków zgromadzonych na kontach bankowych. Sprawcy weszli w posiadanie gotówki o wartości ponad 100 tysięcy złotych. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

 2. Wyróżnienia policjantów z Wysokiej i Łobżenicy

  Funkcjonariusze Posterunku Policji w Wysokiej oraz Łobżenicy zostali wyróżnieni przez Komendanta Powiatowego Policji w Pile oraz Łowczego Okręgowego. Słowa uznania zostały skierowane w związku z niecodzienną sprawą, którą realizowali policjanci pod koniec ubiegłego roku. Wtedy na terenie jednego z ośrodka hodowli dwóch mężczyzn nielegalnie polowało na zwierzynę łowną.

 3. UTRUDNIENIA W RUCHU NA DK 10 I 11 - ŚRODA 20.03.2024

  W związku z planowanymi w środę (20.03.2024r.) zgromadzeniami przez środowiska rolnicze informujemy kierowców o utrudnieniach, które wystąpią na terenie powiatu pilskiego w godzinach od 9:00-18:00 w okolicy Śmiłowa, Kosztowa i Ujścia. Zalecamy zaplanować podróż wcześniej i wybrać alternatywne trasy przejazdu. Funkcjonariusze będą na bieżąco wahadłowo kierować ruchem oraz wskazywać możliwe objazdy.

 4. Kryształowe Gwiazdy

  W piątek, 12 kwietnia bieżącego roku w Trzebawiu odbyła się uroczysta gala, podczas której kolejne „Kryształowe Gwiazdy” trafiły do rąk policjantów i policjantek z Wielkopolski. Wśród 62 laureatów byli obecni także funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile.

 5. Marzec miesiącem bezpieczeństwa w ruchu drogowym

  W ramach projektu Razem Bezpieczniej pilscy policjanci odwiedzają mieszkańców wszystkich gmin w naszym powiecie i poruszają zagadnienia związane z bezpieczeństwem użytkowników dróg. Spotkania są okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz zaprezentowania symulatora dachowania, który w kontrolowanych warunkach pokazuje jakie mogą być skutki niewłaściwych zachowań.

 6. 4 zatrzymane prawa jazdy za prędkość

  Podczas niespełna dwóch godzin funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali czterech kierowców, którzy rażąco lekceważyli obowiązujące ograniczenia prędkości. Jeden z nich poruszał się z prędkością o 73km/h większą niż dopuszczalna na tym odcinku drogi. Apelujemy o odpowiedzialną jazdę i przestrzeganie ograniczeń prędkości!

 7. Dał upust agresji i uszkodził samochód

  Dzielnicowi pilskiej jednostki zatrzymali mężczyznę, który w nocy z piątku na sobotę wyładował swoją agresję kopiąc w zaparkowany pojazd. Swoim działaniem wyrządził szkody szacowane na ponad tysiąc złotych. Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 8. Wyrzysk - Tragedia na K10

 9. Sierż. Krzysztof Mrozek wskoczył do rzeki, aby ratować kobietę

  Po otrzymaniu informacji o desperatce, która wskoczyła do rzeki, dyżurny na miejsce skierował wszystkie policyjne patrole. Sierż. Krzysztof Mrozek z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego wskoczył do rzeki, a jego kolega z patrolu rzucił linkę holowniczą do wody. Szybkie i zdecydowane działania mundurowych uratowały 29-letnią mieszkankę Piły.

 10. Ogłaszamy konkurs „Mam pomysł na bezpieczeństwo w ruchu drogowym"

  Masz pomysł na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym? Weź udział w konkursie organizowanym przez Komendą Powiatową Policji w Pile i Akademię Nauk Stosowanych w Pile. Zaskocz nas innowacyjnym rozwiązaniem, czekamy na Twoje prace!

Powrót na górę strony