Piła - Graliśmy dla Pauliny!!!
W minioną sobotę w hali widowiskowo-sportowej
Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile przy ul. Podchorążych odbył się VIII
Turniej Halowy w Piłce Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Powiatowego
Policji w Pile. Poprzez organizację imprezy wspieraliśmy 23-letnią Paulinę,
córkę naszego kolegi strażaka. Podczas turnieju nie brakowało sportowych emocji
i chwil wzruszenia.
W minioną sobotę w hali PWSZ o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pile rywalizowało 8 drużyn: Komendy Powiatowej Policji w Pile, Komisariatu Policji w Wyrzysku, Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży, Komendy Powiatowej Policji w Wałczu, Szkoły Policji w Pile, Państwowej Straży Pożarnej w Pile, reprezentacja kuratorów, nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pile. Zwycięstwo, podobnie jak przed rokiem wywalczyła reprezentacja pilskiej straży pożarnej.
Podczas Turnieju zbieraliśmy też pieniądze na leczenie 23-letniej Pauliny, która choruje na stwardnienie rozsiane. To córka naszego kolegi strażaka z Piły. Choć podczas Turnieju nasze reprezentacje walczą ze sobą na boisku, to na co dzień ze sobą współpracujemy. Tym wydarzeniem pokazujemy też, że mamy bardzo otwarte serca na pomoc potrzebującym... - powiedział szef pilskich policjantów - mł. insp. Piotr Skrzypkowiak.
Zmaganiom sportowym towarzyszyły liczne atrakcje. Prezentowany był sprzęt policyjny, straży pożarnej oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Przygotowane zostały stoiska z domowymi wypiekami oraz wojskowa grochówka. Dla najmłodszych przygotowano liczne konkursy i zabawy z animatorami. Wspierali nas uczniowie klas policyjnych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile oraz pilscy harcerze.
Na turnieju nie brakowało kibiców, wśród których byli: Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Piotr Skrzypkowiak, p.o. Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Piotr Leciejewski, Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży insp. Przemysław Dorniak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pile bryg. Rafał Mrowiński, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile bryg. Robert Komarnicki, Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, Przewodniczący NSZZ Policjantów Powiatu Pilskiego podkom. Marcin Towalewski, Przewodnicząca NSZZ Pracowników Policji Powiatu Pilskiego Anna Podemska.
Po rozgrywkach grupowych w meczu o 7 miejsce policjanci z Wyrzyska pokonali Kuratorów 2:1, a o 5 miejsce policjanci z Chodzieży pokonali swoich kolegów z Wałcza 3:2. W półfinałach spotkały się: Straż Pożarna i KPP Piła, a mecz zakończył się wynikiem 3:0, natomiast mecz Nauczyciele i Szkoła Policji 3:1. W meczu o 3 miejsce KPP Piła pokonała Szkołę Policji 2:0. W finale obrońca tytułu sprzed roku, drużyna Straży Pożarnej w Pile po rzutach karnych pokonała reprezentację Nauczycieli 4:0. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 1:1.
Wybrano również najlepszego zawodnika turnieju, którym został Bartosz Gałęcki z SOSW Nauczyciele, najskuteczniejszym strzelcem okazał się Krzysztof Mrozek z KPP Piła, natomiast bramkarzem Jacek Michalski ze Straży Pożarnej.
O godz. 14.00 rozpoczęły się licytacje. Dziękujemy wszystkim partnerom turnieju za przekazanie na licytację atrakcyjnych voucherów oraz gadżetów. W sumie zebrano 4 760 złotych.
Dziękujemy!!!
{galeria}AKTUALNOSCI2016/KWIECIEN/PIL{/galeria}