Aktualności

30 dni aresztu za złamanie policyjnych zakazów

Data publikacji 17.03.2025

Funkcjonariusze z pilskiej jednostki zatrzymali 54-latka, który złamał wydany przez Policję zakaz zbliżania się do mieszkania oraz zakaz zbliżania się do osoby doznającej przemocy domowej. Środki te policjanci zastosowali kilka dni wcześniej po szczegółowym rozpoznaniu sytuacji rodziny. Mężczyzna w trybie przyspieszonym został doprowadzony do sądu, gdzie otrzymał karę 30 dni aresztu.

10 marca br. dzielnicowi z Piły zastosowali wobec sprawcy przemocy domowej nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania, zakaz zbliżania się do mieszkania oraz zakaz kontaktowania się z matką. Trzy dni później policjanci Wydziału Patrolow-Interwencyjengo udali się na interwencję, gdzie zastali nietrzeźwego oraz awanturującego się mężczyznę z aktywnymi zakazami.

Sprawca przemocy domowej, który chciał wrócić do miejsca zamieszkania oraz próbował nawiązać kontakt z matką, został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zatrzymany 54-latek został doprowadzony do sądu, gdzie usłyszał wyrok – 30 dni aresztu.

Przypominamy!

Naruszenie nakazu lub zakazu wydanego przez policjanta na podstawie uprawnień, jakie daje  ustawa antyprzemocowa, skutkuje sankcjami karnymi określonymi w art. 66b Kodeksu wykroczeń jakimi są kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. Naruszenie nakazu lub zakazu skutkuje też zastosowaniem trybu przyspieszonego wobec sprawcy tego wykroczenia.

Powrót na górę strony