Aktualności

Amatorzy bratków odpowiedzą przed sądem

Data publikacji 17.04.2024

Okres wiosenny to czas kiedy przyroda budzi się do życia, a rośliny ponownie kwitną nabierając kolorowych barw. Jak się okazuje w niektórych przypadkach mogą być one na tyle atrakcyjne, że stają się przedmiotem kradzieży. Dwóch mężczyzn postanowiło w środku dnia ukraść sadzonki bratków, które znajdowały się w ozdobnej donicy w centrum Wyrzyska. Ich czyn został zarejestrowany na filmie, który zdobył popularność w social mediach. Sprawcy zaledwie po kilka godzinach od zgłoszenia zostali przez policjantów ustaleni i poniosą odpowiedzialność przed sądem.

W piątek, 12 kwietnia otrzymaliśmy informację, że na ulicy Młyńskiej w Wyrzysku doszło do kradzieży bratków, które znajdowały się w ozdbnej donicy i stanowiły element dekoracyjny miasta. Na miejscu pojawili się policjanci, którzy potwierdzili, że faktycznie skradzionych zostało 10 sztuk sadzonek. 

Jak się okazało sprawcy, którzy dokonali kradzieży zostali nagrani przez świadka zdarzenia. Policjanci widząc to nagranie nie mieli problemów z rozpoznaniem mężczyzn i utalniem ich tożsamości ponieważ są im znani z wcześniejszych interwencji. Sprawcami okazali się mieszkańcy gminy Wyrzysk w wieku 59 i 69 lat. 

Wartość strat szacowana jest na kwotę 25 złotych. Wobec mężczyzn są prowadzone czynności w sprawie o wykroczenie. Za dokonanie kradzieży sąd może orzec karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny nawet w wysokości 5 tysięcy złotych. 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.81 MB)

sierż. szt. Wojciech Zeszot 
Fotografia oraz video - źródło TikTok/babsonida

Powrót na górę strony