Aktualności

Marzec miesiącem bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Data publikacji 22.03.2024

W ramach projektu Razem Bezpieczniej pilscy policjanci odwiedzają mieszkańców wszystkich gmin w naszym powiecie i poruszają zagadnienia związane z bezpieczeństwem użytkowników dróg. Spotkania są okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz zaprezentowania symulatora dachowania, który w kontrolowanych warunkach pokazuje jakie mogą być skutki niewłaściwych zachowań.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy od wszystkich użytkowników dróg: pieszych, rowerzystów oraz kierujących pojazdami. Na to właśnie zwracają szczególną uwagę policjanci podczas spotkań z mieszkańcami poszczególnych gmin w powiecie pilskim. Podczas prelekcji mundurowi omawiają aktualne przepisy, ale również tłumaczą jak duży wpływ na widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego mają elementy odblaskowe.

Niezwykle istotnym elementem prowadzonych rozmów jest prezentacja narkogogli i alkogogli, które pokazują jak działają nasze zmysły po zażyciu tych środków, w chwili prowadzenia pojazdu. Na zakończenie spotkania mieszkańcy i uczniowie mają okazję skorzystać z symulatora dachowania. Urządzenie to w kontrolowanych warunkach pokazuje jakie mogą być konsekwencje łamania elementarnych przepisów ruchu drogowego.

Odwiedziliśmy już mieszkańców Łobżenicy i Rzadkowa. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem kolejnych pogadanek z wykorzystaniem symulatora:

  • 25 marzec godzina 10:00 GOK w Białośliwiu przy ul. Podgórnej 47;
  • 25 marzec godzina 13:00 Zespół Szkół w Brzostowie;
  • 27 marzec godzina 10:00 OUK w Wysokiej przy ul. Powstańców Wlkp. 16;
  • 27 marzec godzina 13:00 Dom Kultury w Ujściu przy ul. Czarnkowskiej 32;
  • 4 kwiecień godzina 10:00 Sala Wiejska w Róży Wielkiej;
  • 17 kwiecień godzina 10:00 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku.

st. sierż. Magdalena Mróz

Powrót na górę strony