Aktualności

4 zatrzymane prawa jazdy za prędkość

Data publikacji 19.03.2024

Podczas niespełna dwóch godzin funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali czterech kierowców, którzy rażąco lekceważyli obowiązujące ograniczenia prędkości. Jeden z nich poruszał się z prędkością o 73km/h większą niż dopuszczalna na tym odcinku drogi. Apelujemy o odpowiedzialną jazdę i przestrzeganie ograniczeń prędkości!

Policjanci pilskiej drogówki każdego dnia obserwują zachowania kierowców w naszym regionie. Dotyczy to zarówno głównych szlaków komunikacyjnych prowadzących przez nasz powiat, ale również lokalnych dróg, z których korzystają wszyscy uczestnicy ruchu drogowego.

W ostatnim czasie podczas prowadzonej kontroli prędkości w miejscowości Grabówno mundurowi w niespełna dwie godziny zatrzymali 4 prawa jazdy kierowców, którzy rażąco złamali obowiązujące przepisy. 40- letnia kierująca pojazdem Volkswagen oraz 30 letni- kierujący Fordem przekroczyli dozwoloną prędkość o kolejno 56 i 51 km/h. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem kierujący za takie zachowanie otrzymali mandat w wysokości 1500 złotych i 13 punktów karnych.

Kolejni kierowcy wykazali się jeszcze bardziej brawurową jazdą. 23- letni mężczyzna poruszał się z prędkością 119km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Mieszkaniec gminy Choszczno został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych oraz 14 punktów karnych.

Najbardziej nieodpowiedzialne zachowanie na drodze przejawiał ostatni mężczyzna. 40- letni kierujący Skodą jechał z prędkością o 73 km/h większą, niż dopuszczalna na tym odcinku drogi. Co więcej wykroczenie to popełnił w ramach tzw. recydywy, co oznacza, że przewidziana za to wykroczenie kwota mandatu się podwaja. Ostatecznie sprawca tego wykroczenia został ukarany grzywną w wysokości 5000 złotych, a na jego koncie pojawiło się 15 punktów karnych.

Prawa jazdy wszystkich kierujących zostały zatrzymane na okres 3 miesięcy. Apelujemy do kierowców, aby podróżowali odpowiedzialnie, z zachowaniem dużej dozy ostrożności i przede wszystkim zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Pamiętajmy, że jedynym gwarantem bezpieczeństwa jesteśmy my sami!

st. sierż. Magdalena Mróz

Powrót na górę strony