Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje XII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku 2019"

Data publikacji 18.09.2019

W Szkole Policji w Pile rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje XII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku 2019" oraz eliminacje dla kierowników rewirów dzielnicowych. Także zgodnie z tradycją zawody objął swym honorowym patronatem Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, podkreślając w ten sposób niezwykle ważną rolę zarówno samych dzielnicowych jak i całej służby prewencyjnej w zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Dzięki uprzejmości  Pani Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej, finały wojewódzkie zostaną przeprowadzone w dniach od 18 do 20 września 2019 r. na terenie Szkoły Policji w Pile. Przedstawiciele Szkoły Policji w Pile wraz z podinsp. Maciejem Purol – Naczelnikiem Wydziału Prewencji z Komedy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, podczas ceremonii rozpoczęcia zawodów zwrócili uwagę na dużą rolę tego typu rywalizacji dla rozwoju zawodowego policjantów wszystkich formacji.

O skali przedsięwzięcia w województwie wielkopolskim niech świadczy fakt, iż w pierwszym etapie zawodów na poziomie komend miejskich i powiatowych Policji wzięło w nich udział kilkuset policjantów, spośród których wyłoniono 62 najlepszych, walczących o prymat w całym województwie. Dzielnicowy zwycięzca i zajmujący drugą lokatę oraz najlepszy w województwie kierownik dzielnicowych zyskają, poza nagrodami, także przywilej, ale i obowiązek reprezentowania wielkopolskiego garnizonu Policji na zawodach ogólnokrajowych, które odbędą się w dniach od 23 do 25 października bieżącego roku w Szkole Policji w Katowicach.

Zawody na poziomie wojewódzkim zostały podzielone na etapy – konkurencje, których połączone rezultaty wskażą najlepszych. Pierwszą konkurencją, która odbyła się 18 września br., było strzelanie. Każdy dzielnicowy oddał 8 strzałów, z dwóch magazynków, do tarczy TS-9 i TS-10 z odległości 15 metrów. Kolejną konkurencją będzie symulacja przyjęcia interesanta, obejmująca problematykę z zakresu prewencji, prawa oraz psychologii oraz pierwsza pomoc przedmedyczna, sprawdzająca praktyczne umiejętności ratowania życia człowieka oraz test wiedzy zawodowej obejmujący szeroko rozumianą problematykę służby prewencyjnej.

Trzymamy kciuki za koleżanki i kolegów dzielnicowych i życzymy powodzenia!!!

 

podkom. Żaneta Kowalska


 


 

Powrót na górę strony