Wyróżnienia dla policjantów na XXIII Wielkopolskim Festiwalu Kultury Łowieckiej i Edukacji Ekologicznej
Pięciu policjantów z Komisariatu Policji w Wyrzysku zostało wyróżnionych i odznaczonych medalami za zasługi dla rozwoju pilskiego łowiectwa podczas XXIII Wielkopolskiego Festiwalu Kultury Łowieckiej i Edukacji Ekologicznej. W uroczystości udział wziął Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Sebastian Cichocki.
20 maja 2017 r. na terenie Zespołu Szkół Leśnych w Goraju-Zamku spotkali się miłośnicy kultury łowieckiej. Patronat nad imprezą objął Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. W ramach festiwalu odbyło się wiele konkursów i przedsięwzięć ściśle związanych z kulturą łowiecką oraz edukacją ekologiczną, m.in. Wielkopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich, Pilski Turniej Łuczniczy, a także Pokaz Psów Ras Myśliwskich.
W tegorocznym Festiwalu wyróżnieni zostali za zasługi dla rozwoju pilskiego łowiectwa policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku:
- asp. sztab. Krzysztof Nowicki,
- st. asp. Sebastian Kowalski,
- mł. asp. Łukasz Dębiński,
- mł. asp. Marcin Jańczak,
- sierż. Leszek Kubiński.
Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Sebastian Cichocki odebrał wraz z funkcjonariuszami medale oraz serdeczne podziękowania za współpracę od władz łowiectwa pilskiego.
Organizatorzy podkreślili, że policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku w kwietniu br. w trakcie wykonywanych czynności ujawnili dwie jednostki broni długiej Mosin kaliber 762x54F (z 1912 roku) oraz wiatrówkę przystosowaną do strzelania amunicją bocznego zapłonu o kalibrze 22/5,5 mm, amunicję 139 kalibru 22/5,5 mm oraz jeden nabój myśliwski śrutowy kaliber 16mm. Zabezpieczoną broń jak i naboje podano wstępnemu badaniu i okazały się w pełni sprawne. Dalsze czynności procesowe pozwoliły na ustalenie, ze broń służyła do nielegalnego odłowu zwierzyny łownej. Policjanci zabezpieczyli poroże, czaszki oraz mięso. W powyższej sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 60 lat i 38 lat.
podkom. Żaneta Kowalska