Sportowe sukcesy pilskich mundurowych

Data publikacji 04.09.2023

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze naszej jednostki brali udział zarówno w 32. Międzynarodowym Półmaratonie Signify oraz VII Turnieju Piłki Nożnej w Trzciance. W każdych zmaganiach mundurowi zajęli wysokie miejsca.

W sobotę, 2 września bieżącego roku w Trzciance odbył się VII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Służb Mundurowych. Reprezentacja policjantów z Piły zmagała się z 6 innymi drużynami. Rywalizacja do ostatnich chwil była zacięta. Mundurowi ostatecznie zakończyli zmagania zajmując pierwsze miejsce i zdobywając Puchar Służb Mundurowych.

W niedzielę, 3 września w Pile miał miejsce 32. Międzynarodowy Półmaraton Signify. Na linii startowej stanęło ponad 1200 osób. Wśród nich byli także funkcjonariusze pilskiej jednostki pracujący w różnych wydziałach.

Niebywałym sukcesem może pochwalić się dzielnicowa Komendy Powiatowej Policji w Pile sierż. szt. Monika Stachowska, która pokonała dystans blisko 22 kilometrów w czasie 1 godziny, 16 minut i 39 sekund. Policjantka zajęła II miejsce w kategorii kobiet. Osiągnięty wynik pozwolił jej również uplasować się na I miejscu wśród funkcjonariuszy Policji oraz zająć II miejsce w klasyfikacji wszystkich służb mundurowych. W rywalizacji drużynowej I miejsce zajęła Reprezentacji Polskiej Policji, w której składzie biegła także dzielnicowa pilskiej jednostki.

Serdecznie gratulujemy wszystkim sportowcom, którzy brali udział w zmaganiach zarówno piłkarskich, jak i biegowych oraz życzymy dalszych sukcesów!