KPP Piła

DOBÓR DO POLICJI
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
CAŁODOBOWY BEZPŁATNY OGÓLNOPOLSKI TELEFON DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE
Sprawdź swoje punkty karne
Głuchoniemi
Dopalacze kradną życie
Zaobserwowałeś niepokojącą sytuację?
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
OCHRONA PRAWNA FUNKCJONARIUSZY

Najczęściej czytane

 1. Policjanci z Szydłowa zapobiegli tragedii

  Szybka i zdecydowana interwencja policjantów z Posterunku Policji w Szydłowie st. sierż. Filipa Śliwińskiego oraz sierż. Przemysława Podemskiego uratowała życie 17-letniej pilanki, która mając problemy osobiste, postanowiła targnąć się na swoje życie. Policjanci szybko odnaleźli młodą kobietę na terenie Piły i udzielili jej niezbędnej pomocy, zapobiegając tragedii.

 2. GŁÓWNA NAGRODA W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM MSWiA POD NAZWĄ "AKTYWNY SENIOR, TO BEZPIECZNY SENIOR"

  Osoby starsze bardzo często są narażone na działania różnego rodzaju przestępców. W ramach ogólnie pojętej polityki prosenioralnej MSWiA ogłosiło ogólnopolski konkurs „Aktywny senior to bezpieczny senior”. Jego głównym celem było zwrócenie uwagi na problem bezpieczeństwa seniorów oraz ich uaktywnienie w celu zadbania o własne bezpieczeństwo. Konkurs ogłoszony przez MSWiA polegał na stworzeniu krótkiego spotu filmowego i został skierowany do osób, które ukończyły 60 rok życia. Wygrał spot z udziałem pilskich policjantów i seniorów.

 3. KGP - Dziękujemy za rekordowe poparcie dla działań Policji

  Z ostatniej edycji cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest na pierwszym miejscu spośród ocenianych instytucji. Policja oceniana jest wyżej m. in. od samorządów czy telewizji, a ponad dwukrotnie lepiej od instytucji sądów. - Dziękujemy za zaufanie jakim nas Państwo obdarzyliście. Jest to najlepszy prezent jaki możemy otrzymać za codzienną wytężoną pracę, trud i poświęcenie policjantów i pracowników Policji z całego kraju – powiedział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

 4. Odpowiedzą za podpalenia i włamania - video

  Policjanci z pilskiej komendy zatrzymali trzech mieszkańców Piły. Dwóch jest podejrzanych o podpalenie samochodów, bramy garażowej przy domu rodzinnym i mieszkania policjanta. Planowali także podpalenie domu jednego z prokuratorów. Mają oni na swoim koncie także liczne włamania. Jeden z zatrzymanych odpowie za podżeganie do popełnienia przestępstwa. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

 5. Policjanci promowali Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile wzięli udział w działaniach organizowanych pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Funkcjonariusze spotkali się z mieszkańcami powiatu pilskiego i wręczali plakaty promujące przedsięwzięcie oraz elementy odblaskowe. Akcję wsparł Starosta Pilski Eligiusz Komarowski oraz Pan Przemysław Pochylski – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Pilskiego.

 6. Profesjonalna postawa pilskich policjantów

  „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia...” Policjanci pilskiej komendy udowodnili, że tekst Roty ślubowania policjanta, to nie są dla nich tylko puste słowa.

 7. Dzielnicowy ze Złotowa zwycięzcą wojewódzkich eliminacji XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku 2018"

  W Szkole Policji w Pile zakończyły się wojewódzkie eliminacje XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku 2018". Zgodnie z tradycją zawody objął swym honorowym patronatem Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, podkreślając w ten sposób niezwykle ważną rolę zarówno samych dzielnicowych jak i całej służby prewencyjnej w zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Tegorocznym zwycięzcą zawodów został sierż. sztab. Tomasz Idzik z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. W uroczystości zakończenia zawodów i wręczenia nagród laureatom udział wzięli: insp. Piotr Mąka – Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, insp. Beata Różniak-Krzeszewska – Komendant Szkoły Policji w Pile oraz podinsp. Andrzej Szary - Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów.

 8. Tragedia na przejściu dla pieszych! Te miejsca są niebezpieczne! Apelujemy o rozwagę!!!

  Mimo organizowanych przedsięwzięć profilaktycznych, apeli oraz spotkań z mieszkańcami, w dalszym ciągu dochodzi do zdarzeń na przejściach dla pieszych!!! W miniony weekend zginął 58-letni mężczyzna, który przechodził na przejściu dla pieszych. Został potrącony przez 79-letniego kierowcę. Apelujemy!!! Przejścia dla pieszych są niezwykle niebezpieczne!!!

 9. KWP - Wicemistrzostwo Polski dla drużyny z Wielkopolski

  W dniach 12-13 września 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Policji w Piłce Siatkowej Halowej zorganizowane przez Komendę Wojewódzka Policji w Katowicach. Zawody zostały objęte honorowym patronatem przez Komendanta Głównego Policji. Drużyna z Wielkopolski, po zaciętej walce, stanęła na drugim stopniu podium. Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu reprezentował także policjant z Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy – sierż. sztab. Roman Pilch.

 10. Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

  Wspólne działania funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Wyrzysku oraz Komendy Powiatowej Policji w Pile doprowadziły do zlikwidowania nielegalnej uprawy konopi. Policjanci zabezpieczyli ponad 20 roślin sięgających nawet dwóch metrów. W prowadzonej sprawie zatrzymany został 22-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia.