KPP Piła

DOBÓR DO POLICJI
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
CAŁODOBOWY BEZPŁATNY OGÓLNOPOLSKI TELEFON DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE
Sprawdź swoje punkty karne
Głuchoniemi
Dopalacze kradną życie
Zaobserwowałeś niepokojącą sytuację?
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
OCHRONA PRAWNA FUNKCJONARIUSZY

Najczęściej czytane

 1. 17 nieodpowiedzialnych kierowców straciło prawo jazdy

  Podczas minionego weekendu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 17 uprawnień do kierowania pojazdami. W większości przypadków powodem okazała się nadmierna prędkość. Zdarzyły się także 4 przypadki, gdzie kierowcy jechali na podwójnym gazie.

 2. Wyróżnienia za zaangażowanie i wzorową służbę

  Komendant Powiatowy Policji w Pile nadkom. Mariusz Wiśniewski wyróżnił policjantów za zaangażowanie oraz wzorowe pełnienie służby, podczas trudnego okresu epidemii. Szef pilskich policjantów oraz Przewodniczący Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Pan Grzegorz Rzymski wręczył szczególne wyróżnienie Przewodniczącej NSZZ Pracowników Policji Pani Annie Podemskiej. Jest to nagroda za zaangażowanie w pozyskanie środków ochrony osobistej dla policjantów i pracowników jednostki.

 3. Broń palna, narkotyki i zakaz prowadzenia pojazdów

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas kontroli drogowej pod siedzeniem 33-letniego pasażera znaleźli broń palną marki Dreyse z okresu I i II wojny światowej. Ponadto, okazało się, że 26-letni kierowca prowadził pojazd pomimo zakazu sądowego, a podróżujący z nimi 19-latek był w posiadaniu ponad 10 gram amfetaminy. Teraz za popełnione przestępstwa mężczyźni odpowiedzą przed Sądem. Nielegalne posiadanie broni i amunicji jest zagrożone karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 4. Ostrzegał swojego kolegę, że kradzież nie jest dobrym pomysłem

  Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej odzyskali dwa specjalistyczne tablety o wartości 8 tys. złotych. Mężczyźni mający związek ze sprawą zostali zatrzymani, a urządzenia wróciły do właściciela. Za popełnione przestępstwo kradzieży grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 5. Po narkotykach do restauracji

  Nietypowe zachowanie 27-latków, którzy samochodem przyjechali do restauracji, zaniepokoiło mieszkańca Piły. Postanowił powiadomić o tym fakcie Policję. Podczas kontroli pojazdu i mężczyzn funkcjonariusze znaleźli przy nich 60 gramów amfetaminy. Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzuty posiadania środków psychotropowych, a także odpowie przed Sądem za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków.

 6. Inauguracja Bezpiecznych Wakacji oraz akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

  Podczas spotkania z maluchami z Przedszkola nr 19 w Pile rozmawialiśmy o bezpiecznym wypoczynku. Jest to pierwsze spotkanie pilskich policjantów w ramach zaplanowanych działań profilaktycznych Bezpieczne Wakacje oraz akcji edukacyjno-informacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Dzięki pomocy ze strony Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat, każdy z uczestników prelekcji otrzymał drobne upominki związane z bezpieczeństwem.

 7. Blisko 2 kilogramy narkotyków nie trafi na czarny rynek

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zabezpieczyli blisko 2 kilogramy substancji psychotropowych w postaci amfetaminy i ekstazy. Zatrzymanym mieszkańcom Piły grozi kara do 10 lat więzienia. Sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

 8. Komunikat – szukamy właścicieli zabezpieczonych przedmiotów

  Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży, w ramach którego zabezpieczono wiele różnych przedmiotów. Funkcjonariusze szukają ich właścicieli. Jeśli rozpoznajesz rzeczy należące do Ciebie, skontaktuj się z policjantami lub przyjdź osobiście do pilskiej komendy (Piła, ul. Bydgoska 115) i odbierz swoje mienie. Kontakt telefoniczny 67 353 13 71/ 47 77 41 371 lub 67 353 15 30 / 47 77 41 530.

 9. Seryjni włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku

  Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy dokonywali na terenie naszego miasta serii włamań do różnych pomieszczeń. Łączna wartość strat, jaką ponieśli właściciele opiewa na blisko 12 tysięcy złotych.

 10. Trzech nietrzeźwych kierujących

  Wczoraj w godzinach wieczornych zatrzymano trzech nieodpowiedzialnych kierowców. Pierwszym z nich okazał się młody mężczyzna, który prawdopodobnie będąc pod wpływem alkoholu, wypadł z drogi i uderzył w przydrożne ogrodzenie. Kierujący próbował uciec z miejsca zdarzenia, jednak szybko został zatrzymany przez policjantów. Dzięki obywatelskiej postawie świadka zatrzymano mężczyznę, który pijany jechał ulicami Piły. Tego samego dnia funkcjonariusze z Posterunku Policji w Łobżenicy zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy, którego kierowca miał 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości zatrzymanym grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.