KPP Piła

DOBÓR DO POLICJI
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
CAŁODOBOWY BEZPŁATNY OGÓLNOPOLSKI TELEFON DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE
Sprawdź swoje punkty karne
Głuchoniemi
Dopalacze kradną życie
Zaobserwowałeś niepokojącą sytuację?
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
OCHRONA PRAWNA FUNKCJONARIUSZY

Najczęściej czytane

 1. 4 mężczyzn, w tym dwóch lekarzy odpowie za poświadczenie nieprawdy w dokumentacji medycznej i podżeganie

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu zatrzymali 4 mężczyzn, w tym dwóch lekarzy. Mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego usłyszeli zarzuty poświadczenia nieprawdy w dokumentacji lekarskiej oraz podżegania do popełnienia przestępstw. Prokuratura Okręgowa w Poznaniu wobec zatrzymanych osób zastosowała środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych oraz dozoru Policji. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 8 więzienia.

 2. I miejsce i nagroda główna w ogólnopolskim konkursie MSWiA pn. "Aktywny Senior, to Bezpieczny Senior" dla Piły

  27 listopada br. Komendant Powiatowy Policji w Pile insp. Sebastian Cichocki wraz ze Starostą Pilskim Eligiuszem Komarowskim oraz Panią Bogumiłą Cybulską Prezesem Uniwersytetu III Wieku w Pile wzięli udział w Konferencji podsumowującej realizację w 2018 roku "Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020", która odbyła się w siedzibie Ministerstwa przy ulicy Stefana Batorego. Podczas uroczystości pilscy Szefowie instytucji odebrali także z rąk wiceministra Jarosława Zielińskiego nagrodę główną za zajęcie I miejsca w konkursie ogólnopolskim na spot promujący bezpieczeństwo seniorów.

 3. Wyrzysk - Policjanci zabezpieczyli 400 porcji narkotyków

  Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli podczas kontroli drogowej, a także przeszukania mieszkania łącznie 400 porcji marihuany. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu mieszkańcowi Wyrzyska grozi teraz kara nawet do 3 lat więzienia.

 4. Szczęśliwy finał poszukiwań 28-letniego mężczyzny

  Szybka i zdecydowana interwencja pilskich policjantów zapobiegła tragedii. Wzorowa współpraca dyżurnego z policjantami z Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile doprowadziła do szczęśliwego finału poszukiwań 28-letniego mężczyzny, który mając problemy osobiste, postanowił targnąć się na swoje życie.

 5. Kierujący pod wpływem narkotyków i bez uprawnień do kierowania, pasażer poszukiwany. Obaj z narkotykami

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali dwóch mężczyzn. Kierujący pojazdem osobowym był pod wpływem narkotyków i posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a jego kolega pasażer był poszukiwany do odbycia kary w Areszcie Śledczym. Dodatkowo policjanci u mężczyzn zabezpieczyli narkotyki w postaci tabletek ekstazy, marihuany i amfetaminy. Za popełnione przestępstwa grozi im do kilku lat więzienia.

 6. Policjanci zatrzymali 6 mężczyzn i zabezpieczyli ponad 400 porcji narkotyków

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile i Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali w miniony weekend 6 mężczyzn. W wyniku działań operacyjnych oraz kontroli drogowych funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 400 porcji marihuany i amfetaminy oraz 23 sztuki tabletek ekstazy. Właściciele nielegalnych towarów trafili do policyjnego aresztu. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

 7. Mikołajkowa wizyta u dzieci w szpitalu

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile wspólnie z seniorkami z Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych w Pile odwiedzili dzieci przebywające w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Mikołajowi goście rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa oraz obdarowali najmłodszych pacjentów prezentami, życząc szybkiego powrotu do zdrowia.

 8. 44-latek odpowie za kradzież dokumentów, pieniędzy i posiadanie narkotyków

  Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z pilskiej komendy zatrzymali 44-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Piły podejrzany jest o kradzież portfela, w którym znajdowały się dokumenty oraz pieniądze w kwocie blisko 1 tys. złotych. Dodatkowo mundurowi u mężczyzny zabezpieczyli kilka porcji narkotyków. Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

 9. Policjanci zaopiekowali się ranną sarną

  Potrącona sarna leżała przy ulicy Koszalińskiej w Pile i potrzebowała pomocy. A ta przyszła w samą porę ze strony policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Policjanci natychmiast zaopiekowali się sarną i powiadomili odpowiednie służby.

 10. Numer alarmowy 997 przekierowany na 112!

  Od dzisiaj tj. 16.11.2018r od godziny 13:00 w powiecie pilskim nastąpi przełączenie numeru alarmowego 997 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego tj. na numer 112. Numer 997 będzie nadal funkcjonował, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia.