Powołanie Komendanta Powiatowego Policji w Pile - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Powołanie Komendanta Powiatowego Policji w Pile

Data publikacji 26.04.2021

W Komendzie Powiatowej Policji w Pile odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której odczytano rozkaz o powołaniu na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Pile podinsp. Marcina Kowalskiego.

26 kwietnia br., o godzinie 13:00 w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Pile, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego rozpoczęła się uroczysta zbiórka. Podczas uroczystości odczytano rozkaz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadinsp. Piotra Mąki o powołaniu na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Pile podinsp. Marcina Kowalskiego. W związku z trwającym stanem epidemii uroczystość odbyła się bez udziału gości.

Komendant Powiatowy Policji w Pile podinsp. Marcin Kowalski skierował słowa podziękowania za dotychczasowy okres współpracy do obecnej na sali kadry kierowniczej, policjantów i pracowników cywilnych jednostki. Jednocześnie szef pilskich policjantów podkreślił, że kierowanie Komendą Powiatową Policji w Pile jest ogromnym wyróżnieniem. Obecni na sali funkcjonariusze oraz pracownicy przekazali Panu Komendantowi serdeczne życzenia oraz gratulacje. 

Podinsp. Marcin Kowalski jest absolwentem Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Policji rozpoczął w 2002 roku. Praktycznie od początku związany był z pionem kryminalnym pilskiej jednostki. W latach 2011-2017 był najpierw zastępcą, a następnie naczelnikiem Wydziału Kryminalnego. W czerwcu 2017 roku został Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie. Po blisko czterech latach spędzonych w sąsiedniej jednostce, podinsp. Marcin Kowalski został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Pile.

sierż. Wojciech Zeszot