Odważna postawa ekspedientki zapobiegła dokonaniu przestępstwa - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Odważna postawa ekspedientki zapobiegła dokonaniu przestępstwa

Data publikacji 26.04.2021

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali sprawcę usiłowania rozboju w jednym z pilskich sklepów. Kobieta, która miała paść ofiarą przestępcy wykazała się dużą odwagą i spłoszyła mężczyznę, który ostatecznie nie zabrał ze sklepowej kasy ani złotówki.

W środę, 21 kwietnia bieżącego roku około południa oficer dyżurny pilskiej jednostki otrzymał informację o próbie dokonania rozboju w jednym ze sklepów znajdujących się w Pile. Nieznany mężczyzna wszedł za ladę i szarpiąc się z ekspedientką próbował zabrać znajdujące się w kasie pieniądze. Duża odwaga oraz zdecydowana postawa kobiety pozwoliła spłoszyć mężczyznę, który ostatecznie wybiegł ze sklepu w nieznanym kierunku.

Niezwłocznie wykonane czynności przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego pozwoliły ustalić personalia sprawcy, który został zatrzymany. Okazał się nim 34-letni pilanin. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania dokonania rozboju i przyznał się do popełnionego czynu. 

Zachowanie ekspedientki skutecznie udaremniło przestępcze zamiary mężczyzny. Należy jednak w takich okolicznościach przede wszystkim kierować się własnym bezpieczeństwem ponieważ w starciu z nieznanym i agresywnym sprawcą podobna sytuacja może zakończyć się bardziej dramatycznie.

Kodeks Karny za przestępstwo rozboju przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. 

 sierż. Wojciech Zeszot