Pościg za motocyklem - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Pościg za motocyklem

Data publikacji 21.04.2021

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pile zatrzymali uciekającego motocyklistę, który poruszał się z prędkością 180 km/h. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego każdego dnia pojawiają się na drogach miasta oraz powiatu pilskiego, aby zapewnić bezpiczeństwo wszystkim użytkownikom. Ciepłe i słoneczne dni to dla wielu motocyklistów okazja do pierwszych w tym sezonie przejazdów. Kierujący jednośladami są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego, a co za tym idzie, są oni najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo. Mimo wielu apeli, w dalszym ciągu zdarzają się przypadki skrajnie nieodpowiedzialnej jazdy, która może nieść za sobą tragiczne skutki.

W ostatnim czasie policjanci pilskiej drogówki podczas służby zauważyli niebezpieczną jazdę motocyklisty. Mężczyzna popełnił szereg wykroczeń rozpoczynając od niebezpiecznego manewru wyprzedzania na skrzyżowaniu oraz przekraczania dozwolonej prędkości. W momencie kiedy funkcjonariusze zbliżyli się do pojazdu włączając sygnały świetlne oraz dźwiękowe, mężczyzna gwałtownie przyśpieszył i podjął ucieczkę. Policjanci rozpoczęli pościg, podczas którego widać jak motocyklista swoją jazdą stwarzał ogromne niebezpieczeństwo. Wykorzystał chodnik jako drogę ucieczki przed patrolem, a także w pewnym momencie osiągnął prędkość 180 km/h znikając policjantom z pola widzenia.

Po chwili, na najbliższym skrzyżowaniu motocyklista stracił panowanie nad swoim pojazdem i przewrócił się na bok. Na widok policyjnego radiowozu mężczyzna próbował podnieść motocykl by kontynuować ucieczkę. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę, którym okazał się 47-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdem. Za popełnione wykroczenia drogowe oraz ucieczkę przed policyjnym patrolem 47-latek odpowie przed sądem. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nagranie z pościgu dostępne na profilu społecznościowym Facebook KPP w Pile: www.facebook.com/kpppila

sierż. Wojciech Zeszot