49-latek zatrzymany na gorącym uczynku - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

49-latek zatrzymany na gorącym uczynku

Data publikacji 21.04.2021

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę włamania do jednego ze sklepów spożywczych na osiedlu Podlasie. Mężczyzna swoim działaniem wyrządził szkody na ponad 1500 złotych.

W poniedziałek, kilka minut po północy do oficera dyżurnego wpłynęła informacja o włamaniu do jednego ze sklepów zlokalizowanych na osiedlu Podlasie w Pile. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Po dojechaniu na miejsce policjanci zastali pracownika firmy ochroniarskiej, który wskazał powstałe uszkodzenia. Podczas sprawdzenia terenu sklepu mundurowi zauważyli ukrywającą się w środku osobę. Funkcjonariusze weszli do środka i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 49-letni pilanin, który kilka dni wcześniej opuścił Zakład Karny.

Straty jakie sprawca wyrządził swoim działaniem sięgają kwoty powyżej 1500 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, za które Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat.

 sierż. Wojciech Zeszot