Groźbą i przemocą wymuszał pieniądze - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Groźbą i przemocą wymuszał pieniądze

Data publikacji 01.04.2021

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali 30-letniego mieszkańca Piły, który groźbą oraz przemocą wymuszał pieniądze od innej osoby. Sprawca usłyszał łącznie 7 zarzutów, a decyzją Sądu Rejonowego w Pile najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W marcu bieżącego roku policjanci uzyskali informację od pokrzywdzonego, że kilkukrotnie padł on ofiarą wymuszenia rozbójniczego. Funkcjonariusze pionu kryminalnego dokonali zatrzymania sprawcy i ustalili, że swoje przestępcze działanie rozpoczął we wrześniu ubiegłego roku, a do marca w ten sposób wzbogacił się o kwotę ponad 2 tysięcy złotych. Metody, które stosował polegały na groźbach oraz stosowaniu przemocy wobec pokrzywdzonego nawet do tak drastycznego stopnia jak przykładanie do ciała pracującej wiertarki.

Pilanin usłyszał łącznie 7 zarzutów. Pięć z nich dotyczyło wymuszeń rozbójniczych. Natomiast zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił przestawić mężczyźnie kolejne dwa zarzuty związane bezpośrednio z udzielaniem narkotyków, a także przyjmowaniem za to korzyści majątkowej.

Za popełnione przestępstwa sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Pile na wniosek Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Pile zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

sierż. Wojciech Zeszot