7 osób zatrzymanych za posiadanie narkotyków - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

7 osób zatrzymanych za posiadanie narkotyków

Data publikacji 16.03.2021

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego oraz Wydziału Kryminalnego dokonali zatrzymania 7 osób za przestępstwa wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jeden z mężczyzn był także poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Łączna ilość zabezpieczonych narkotyków wyniosła ponad 50 gramów.

Niechlubnym rekordzistą okazał się mieszkaniec gminy Szydłowo, który w piątek został zatrzymany przez policjantów zajmujących się przestępczością narkotykową. 26-latek w miejscu swojego zamieszkania posiadał ponad 35 gramów amfetaminy.

W niedzielę policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 3 mężczyzn w wieku od 21 do 45 lat, którzy posiadali przy sobie środki odurzające. Najstarszy z nich został zatrzymany w miejscu publicznym, gdzie zachowywał się w sposób wulgarny w stosunku do innych przechodzących osób. Funkcjonariusze podejmujący interwencję potwierdzili swoje podejrzeni i ujawnili przy nim narkotyki.

W poniedziałek funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali kolejne trzy osoby. Jedną z nich okazała się 27-letnia mieszkanka Piły, u której policjanci zabezpieczyli amfetaminę w ilości 2,5 grama. Kilka godzin później zatrzymany został także 29-letni pilanin, który nie tylko posiadał przy sobie środki odurzające, ale był także poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa. W godzinach wieczornych zatrzymany został ostatni mężczyzna. 40-letni mieszkaniec Piły również posiadał przy sobie narkotyki w postaci marihuany.

Przez 3 dni policjanci zatrzymali 7 osób, które usłyszały już zarzuty związane z posiadaniem narkotyków. O ich dalszych losach zadecyduje Sąd. Za powyższe przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

sierż. Wojciech Zeszot