Areszt dla sprawcy przemocy w rodzinie - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Areszt dla sprawcy przemocy w rodzinie

Data publikacji 12.03.2021

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 47-latka, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją konkubiną. Mężczyzna odpowie również za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, a także kierowanie w ich stronę gróźb karalnych. Decyzją Sądu Rejonowego w Pile sprawca przemocy został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

8 marca br. policjanci zostali powiadomieni o awanturze domowej w jednym z pilskich mieszkań. Na miejscu funkcjonariusze zastali agresywnego i pobudzonego mężczyznę. Podczas interwencji 47-latek groził i ubliżał policjantom, a także ich uderzył. Mężczyzna został zatrzymany.

Policjanci prowadzący sprawę ustalili, że sprawca przemocy domowej miał problem alkoholowy. Pod jego wpływem stawał się agresywny i wulgarny. Mieszkaniec Piły użwał wobec swojej partnerki słów wulgarnych, szarpał ją oraz popychał. Podczas awantur groził jej również pozbawieniem życia.

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty znęcania się nad konkubiną, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz kierowania wobec nich gróźb karalnych. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Pile na wniosek policji i pilskiej prokuratury w dniu 10 marc br. zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

mł. asp. Jędrzej Panglisz