Zatrzymany złodziej rowerów - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Zatrzymany złodziej rowerów

Data publikacji 16.02.2021

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 34-letniego mężczyznę. Jest on podejrzany o kradzież czterech rowerów. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę blisko 4 tys. złotych. Zatrzymanemu mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi kara siedmiu i pół roku więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy na bieżąco zbierali i analizowali materiały dotyczące kradzieży rowerów, do których dochodziło na terenie miasta. Kilkakrotnie funkcjonariusze przyjmowali zgłoszenia o kradzieżach dokonanych przez nieznanych sprawców. Stróże prawa w toku wykonywanych czynności wytypowali osobę, która mogła być odpowiedzialna za te zdarzenia. 12 lutego br. na terenie miasta kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży rowerów. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Piły.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży czterech rowerów. Amator cudzego mienia upodobał sobie rowery stojące przed obiektami usługowo-handlowymi oraz na klatkach schodowych. Rowery sprzedał przypadkowo napotkanym osobom.

Mężczyzna był już wielokrotnie karany za kradzieże i włamania. Zatrzymany mężczyzna odpowie przed Sądem za swoje czyny. Za przestępstwa popełnione w warunkach recydywy grozi mu kara siedmiu i pół roku więzienia.

mł . asp. Jędrzej Panglisz