Kolejny areszt wobec sprawcy przemocy w rodzinie - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Kolejny areszt wobec sprawcy przemocy w rodzinie

Data publikacji 29.01.2021

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 51-latka, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką. Mężczyzna w przeszłości dwukrotnie odbywał karę pozbawienia wolności za stosowanie przemocy. Decyzją sądu mieszkaniec powiatu pilskiego został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

51-letni mieszkaniec powiatu pilskiego w przeszłości dwukrotnie odbywał karę pozbawienia wolności za znęcanie się nad rodziną. Policjanci zatrzymali mężczyznę po otrzymaniu kolejnej informacji o przemocy.

Śledczy ustalili, że mężczyzna nadużywał alkoholu. Kiedy był pijany stawał się agresywny i wulgarny. Potrafił szarpać, bić oraz zmuszał do określonego zachowania. Będąc pod wpływem alkoholu nakazywał swojej ofierze słuchać przez wiele godzin tego co ma do powiedzenia. Nie tolerował sprzeciwu. W takim wypadku stosował przemoc i groźby.

21 stycznia br. sprawca przemocy domowej został zatrzymany przez pilskich policjantów. Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut z art. 207§ 1 k.k w zw. z art. 64§ 1 k.k. Przestępstwo znęcania się nad rodziną zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że sprawca działał w warunkach recydywy kara może zostać zwiększona o połowę.

Sąd Rejonowy w Pile na wniosek policji i pilskiej prokuratury w dniu 23 stycznia br. zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

mł. asp. Jędrzej Panglisz