Niechlubne statystyki kierowców - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Niechlubne statystyki kierowców

Data publikacji 11.09.2020

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 13 nietrzeźwych kierowców na drogach naszego powiatu. „Rekordzistą” okazał się 54-latek, który prowadził samochód ciężarowy mając w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila alkoholu. Pilscy policjanci zapowiadają, że akcje, które mają na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierowców oraz piratów drogowych będą kontynuowane.

Od 1 września br. funkcjonariusze pełniący służbę w powiecie pilskim, zatrzymali na terenie naszego powiatu 13 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. Wśród zatrzymanych osób dominowali kierowcy samochodów osobowych oraz jednośladów. Niechlubnym rekordzistą okazał się jednak kierujący samochodem ciężarowym. 54-latek w wydychanym powietrzu miał blisko 2,5 promila alkoholu!

Niepokojące są również policyjne statystyki dotyczące przekroczeń prędkości. Od początku września funkcjonariusze ujawnili blisko 400 kierowców, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń. W trzech przypadkach kierujący samochodami osobowymi poruszali się w terenie zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h. Wszyscy stracili prawa jazdy oraz zostali ukarani wysoką grzywną, a na konto kierowców wpłynęło 10 punktów karnych. Piraci drogowi dopiero za trzy miesiące będą mogli ponowie usiąść za kierownicę.

Apelujemy o rozwagę!!! Każdy nietrzeźwy kierowca oraz pirat drogowy to potencjalny zabójca! Pilscy policjanci zapowiadają, że akcje, które mają na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierowców oraz piratów drogowych będą kontynuowane.

mł. asp. Jędrzej Panglisz