Zatrzymani za rozbój - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Zatrzymani za rozbój

Data publikacji 02.09.2020

Policjanci z Piły zatrzymali jednego nieletniego i czterech dorosłych podejrzanych o rozbój. Sąd z Piły wobec dwóch mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Kolejny dwie osoby zostały objęte dozorem policyjnym, a losem nieletniego zajmie się sąd rodzinny. Za popełnione przestępstwo grozi kara więzienia do 12 lat.

Do zdarzenia doszło 20 sierpnia br. przy ul. Ludowej w Pile. W godzinach wieczornych nieznani sprawcy zaatakowali 38-letniego mieszkańca Piły. Napastnicy podeszli do mężczyzny, uderzyli go i przewrócili na ziemię. Po chwili zabrali pokrzywdzonemu plecak, w którym znajdowały się m. in. dwa telefony komórkowe. Mężczyzna stracił w sumie ponad tysiąc złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego rozpoczęli poszukiwania sprawców rozboju. Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji wytypowali jednego z napastników. Kryminalni zatrzymali 31-letniego mężczyznę, a tego samego dnia funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 32-latka, który również brał udział w napadzie. Funkcjonariuszom udało się odzyskać część skradzionego mienia.

W związku z prowadzoną sprawą 25 sierpnia br. zostały zatrzymane kolejne osoby. Dwójka dorosłych oraz nieletni.

Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Piły w wieku od 15 do 32 lat. Decyzją sądu dwóch mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych. Kolejne dorosłe osoby zostały objęte dozorem policyjnym. Natomiast o dalszym losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


mł. asp. Jędrzej Panglisz