Przypominamy o obowiązujących obostrzeniach - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Przypominamy o obowiązujących obostrzeniach

Data publikacji 13.08.2020

Policjanci z pilskiej komendy wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile przypominają o obowiązku noszenia maseczek. W działaniach uczestniczą również strażnicy miejscy, którzy razem z funkcjonariuszami policji docierają do zarządców i administratorów obiektów handlowych i firm.

W ostatnim okresie na terenie całego kraju rośnie liczba zachorowań na COVID-19. W związku z tym pilscy policjanci wspólnie z instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo na terenie powiatu pilskiego prowadzą doraźne kontrole.

Funkcjonariusze policji oraz straży miejskiej w czasie patrolu odwiedzają sklepy i galerie handlowe. Utrzymywany jest również kontakt z administratorami tych obiektów. Podczas spotkań z mieszkańcami mundurowi przypominają o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz konieczności utrzymania odpowiedniego dystansu od innych osób. Dodatkowo funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzają sposób przestrzegania obowiązujących obostrzeń w środkach komunikacji publicznej. Na terenie powiatu pilskiego prowadzone są również doraźne kontrole prowadzone wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile.

Przypominamy, że w sklepach i w komunikacji publicznej nadal mamy obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowania dystansu społecznego. W przypadku nie stosowania się do zasad bezpieczeństwa narażamy się na odpowiedzialność, która może wiązać się z karą grzywny.

mł. asp. Jędrzej Panglisz