Obywatelska postawa godna naśladowania - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Obywatelska postawa godna naśladowania

Data publikacji 13.08.2020

Podczas ubiegłego weekendu dwóch pijanych kierowców zostało ujętych przez mieszkańców gminy Wyrzysk oraz Nakło nad Notecią.

W sobotę 8 sierpnia br. w godzinach wieczornych do Komendy Powiatowej Policji w Pile wpłynęła informacja o mężczyźnie, który przyjechał quadem do baru na terenie gminy Łobżenica, a jego stan wskazywał na to, że może być on nietrzeźwy. Według relacji świadków mężczyzna przyjechał do baru po kolejne butelki alkoholu, a gdy próbował odjechać inni goście zaregowali we właściwy sposób. Jeden ze zgłaszających wyciągnął kluczyki ze stacyjki mężczyzny i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Oficer dyżurny po otrzymaniu informacji niezwłocznie wysłał na miejsce policyjny patrol, który przebadał mężczyznę urządzeniem AlcoBlow z wynikiem potwierdzającym zawartość alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie została pobrana krew do szczegółowego badania. Pojazd, którym poruszał się sprawca nie posiadał także tablic rejestracyjnych.

W niedzielę przed południem wpłynęła informacja o nietrzeźwym kierowcy pojazdu ciężarowego, który został ujęty w miejscowości Osiek nad Notecią przez przejeżdżających mieszkańców gminy Wyrzysk. Według ich relacji mężczyzna poruszał się ciężarówką w sposób niebezpieczny dla innych uczestników ruchu drogowego, a przede wszystkim nie stosował się do ograniczeń prędkości. Policjanci Komisariatu Policji w Wyrzysku, którzy przybyli na miejsce przebadali mężczyznę, u którego także stwierdzono zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 0,29 mg/l w wydychanym powietrzu.

Czujność społeczeństwa i ich odpowiednia reakcja bezpośrednio przełożyła się na bezpieczeństwo pozostałych uczestników ruchu drogowego. Sprawcy zostali skutecznie wyeliminowani z drogi, dzięki czemu nie doszło do żadnej tragedii. Teraz mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed Sądem.

sierż. Wojciech Zeszot