Zatrzymany sprawca wielu kradzieży i odzyskane mienie mieszkańców - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Zatrzymany sprawca wielu kradzieży i odzyskane mienie mieszkańców

Data publikacji 06.08.2020

W poniedziałek, 3 sierpnia 2020 roku funkcjonariusze Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego zatrzymali mężczyznę, który ostatecznie usłyszał aż 5 zarzutów. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Pile zastosował wobec niego dozór policyjny.

Podczas minionego weekendu pilscy policjanci otrzymali informację o kradzieży na terenie ogrodów działkowych w Pile. Sprawca zabrał telefon komórkowy, komplet kluczy od mieszkania i samochodu, a także portefel wraz z zawartością dokumentów, kart bankomatowych oraz pieniędzy. Mężczyzna, który okazał się sprawcą przestępstwa próbował skontaktować się z właścicielami utraconych rzeczy i żądał pieniędzy w zamian za ich rzekome odnalezienie. Policjanci jednak udaremnili próbę oszustwa, ponieważ już w niedziele 2 sierpnia 2020 roku w godzinach wieczornych mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego.

W toku czynności realizowanych przez policjantów pionu kryminalnego ustalono, że to nie jedyne przestępcze działanie mężczyzny. W maju bieżącego roku dokonał włamania do jednej z altanek na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych, z której zabrał różnego rodzaju elektronarzędzia o wartości 250zł. Swoje działanie powtórzył także w lipcu, gdzie z innej altany ogrodowej ukradł znacznie większą ilość elektronarzędzi o wartości blisko 700zł. W tym samym miesiącu mężczyzna ukradł także namiot znajdujący się na ogrodzie przed jednym z domów na terenie miasta Piły. Łącznie sprawca swoim przestępczym działaniem doprowadził do strat mieszkańców na ponad 2500 złotych. Większość przedmiotów została odzyskana i wróciła do właścicieli.

Sprawcą okazał się 44 letni mieszkaniec Piły, który miał już wcześniej konflikty z prawem oraz był karany za podobne przestępstwa. Za popełnione czyny odpowie przed Sądem, jednak do tego czasu na wniosek prokuratora został zobowiązany do osobistego stawiennictwa w siedzibie Policji 4 razy w tygodniu.

 

sierż. Wojciech Zeszot