Nagrody dla wyróżniających się policjantów - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Nagrody dla wyróżniających się policjantów

Data publikacji 30.07.2020

W sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Pile odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której przyznano nagrody Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego. Dwudziestu funkcjonariuszy otrzymało wyróżnienia za szczególne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu pilskiego.

W latach ubiegłych wyróżnienia Starosty Pilskiego wręczano podczas gali "Bohaterowie". Były to nagrody przyznane za ofiarności w codziennej służbie na rzecz bezpieczeństwa obywateli, którą często policjanci wykonywali narażając swoje zdrowie, a nierzadko i życie. W gali uczestniczyli licznie zaproszeni goście, a to doniosłe wydarzenie mogły obserwować rodziny funcjonariuszy. W tym roku, z uwagi na obostrzenia sanitarne, uroczystość odbyła się w ścisłym gornie zaproszonych gości i wyróznionych policjantów.

30 lipca br. do sali konferencyjnej pilskiej komendy zaproszono Starostę Pilskiego Pana Eligiusza Komarowskiego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Pana Kazimierza Wasiaka. Uroczysta zbiórka ropoczęła się od złożenia mledunku Panu Komendantowi Powiatowem przez Naczelniaka Wydziału Prewencji podkom. Zbiegniewa Falutę. Następnie Komendant Powiatowy Policji w Pile nadkom. Mariusz Wiśniewski przywitał zaproszonych gości, kadrę kierowczniczą, a także wyróżnionych policjantów.

Szef pilskiej Policji podziękował za dotychczasową współpracę z waładzami powiatu. W stronę funkcjonariuszy skierował słowa podziękowania i uznania. Zaangażowanie i profesjonalizm w służbie, którą codziennie realizują policjanci, bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo mieszkańców powiatu pilskiego.

W dalszej części uroczystości Strasota Pilski Eligiusz Komarowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Wasiak, wspólnie z Komendantem Powiatowym wręczyli "Nagrody Starosty Pilskiego za szczególne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Pilskiego". Podczas przemówienia zaproszeni goście przede wszystkim pogratulowali wyróżnionym policjantom. Jenocześnie życzyli powodzenia w życiu osobistym oraz zawodowym, a także zadowolenia ze służby dla dobra obywateli.

Podczas zbiórki głos zabrał również przedstawiciel pilskich policjantów mł. asp. Włodzimierz Starynowicz – laureat Ogólnopolskiego Konkursu "Policjant, który mi pomógł". Pilski dzielnicowy został uhonorowany podczas centralnych obchodów Święta Policji w Warszawie. Jak podkreślił, jest to docenienie nie tylko jego pracy, ale również wszystkich pilskich funkcjonariuszy. To także wyróżnienie na arenie krajowej dla Pilskiego Powiatu.

Wyróżnienie policjanci:

 1. asp. szt. Sebastian Kowalski - Komisariat Policji w Wyrzysku

 2. asp. Bartosz Śliwiak - Komenda Powiatowa Policji w Pile

 3. asp. Michał Kujawa - Komenda Powiatowa Policji w Pile

 4. mł. asp. Wojciech Kowalewski - Komenda Powiatowa Policji w Pile

 5. mł. asp. Włodzimierz Starynowicz - Komenda Powiatowa Policji w Pile

 6. mł. asp. Mariusz Pieczul - Komenda Powiatowa Policji w Pile

 7. mł. asp. Rafał Zych – Posterunek Policji w Białośliwiu

 8. sierż. szt. Przemysław Mazur - Komenda Powiatowa Policji w Pile

 9. sierż. szt. Karolina Karpowicz - Komenda Powiatowa Policji w Pile

 10. sierż. szt. Bartosz Koc - Komisariat Policji w Wyrzysku

 11. asp. szt. Maciej Knioła – Posterunek Policji w Łobżenicy

 12. sierż. szt. Andrzej Ziarnik – Komisariat Policji w Wyrzysku

 13. st. sierż. Mateusz Müller - Komenda Powiatowa Policji w Pile

 14. sierż. Wojciech Zeszot - Komenda Powiatowa Policji w Pile

 15. sierż. Mateusz Rosa - Komenda Powiatowa Policji w Pile

 16. sierż. Patryk Szulc - Komenda Powiatowa Policji w Pile

 17. sierż. Szymon Kochanowski - Komenda Powiatowa Policji w Pile

 18. sierż. Ewa Pałubicka - Komenda Powiatowa Policji w Pile

 19. sierż. Dawid Wolski - Komenda Powiatowa Policji w Pile

 20. st. post. Miłosz Stasiak - Komenda Powiatowa Policji w Pile

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym policjantkom i policjantom.

mł. asp. Jędrzej Panglisz