Policjant w czasie wolnym zatrzymał kierującą po narkotykach - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Policjant w czasie wolnym zatrzymał kierującą po narkotykach

Data publikacji 16.07.2020

Funkcjonariusz pilskiej jednostki sierż. Patryk Szulc wracając po oddaniu krwi, zauważył podejrzanie poruszający się pojazd. Policjant postanowił natychmiast zareagować. Okazało się, że 36-letnia mieszkanka powiatu złotowskiego kierowała pod wpływem narkotyków. Kobiecie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W środę 15.07.2020r. funkcjonariusz Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, będąc w czasie wolnym od służby postanowił oddać krew. W trakcie powrotu ze Szpitala Specjalistycznego w Pile zwrócił uwagę na kobietę, która jechała Peugeotem w kierunku centrum miasta. Kierująca podczas jazdy wykonywała nagłe i niebezpieczne manewry na drodze.

Policjant widząc całą sytuację szybko powiadomił dyżurnego pilskiej jednostki, a sam pojechał za pojazdem, szukając okazji do jego bezpiecznego zatrzymania. W centrum miasta, gdy kobieta na chwilę się zatrzymała, policjant podbiegł do samochodu, wylegitymował się jako funkcjonariusz i uniemożliwił jej dalszą jazdę. Po chwili na miejscu pojawili się policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego.

Kierującą okazała się 36-letnia mieszkanka powiatu złotowskiego, która powiedziała policjantom, że kilkanaście godzin wcześniej zażyła jakieś narkotyki. Wstępne badania wykazały, że kobieta prowadziła pod wpływem amfetaminy. Szybka i zdecydowana reakcja policjanta zapobiegła tragedii na drodze.

Za popełnione przestępstwo kobiecie grozi do 2 lat więzienia,wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

mł. asp. Jędrzej Panglisz