Zatrzymany po włamaniu do myjni samochodowej - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Zatrzymany po włamaniu do myjni samochodowej

Data publikacji 08.07.2020

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali sprawcę włamanie do myjni samochodowej. Mężczyzna dostał się do automatów wrzutowych i zabrał kasetki z pieniędzmi w kwocie 1,5 tys. złotych. Straty jakie powstały w wyniku włamania wyceniono na 10 tys. złotych. 27-latek trafił do tymczasowego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile pracowali nad sprawą włamania do samoobsługowej myjni samochodowej. Nieznany sprawca dostał się do automatów wrzutowych, skąd zabrał kasetki z bilonem w kwocie blisko 1,5 tys. złotych. Ponadto straty poniesione w wyniku działania włamywacza zostały wycenione przez właściciela na kwotę 10 tys. złotych.

Już następnego dnia pilscy kryminalni zatrzymali 27- letniego mieszkańca Piły. Śledczy ustalili, że mężczyzna działał wspólnie ze swoim znajomym. Jego tożsamość jest znana, a zatrzymanie jest kwestią czasu.

27-latek usłyszał zarzut włamania, a Sąd Rejonowy w Pile zastosował trzymiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo grozi kara więzienia do 10 lat.

mł. asp. Jędrzej Panglisz