Ostrzegał swojego kolegę, że kradzież nie jest dobrym pomysłem - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Ostrzegał swojego kolegę, że kradzież nie jest dobrym pomysłem

Data publikacji 24.06.2020

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej odzyskali dwa specjalistyczne tablety o wartości 8 tys. złotych. Mężczyźni mający związek ze sprawą zostali zatrzymani, a urządzenia wróciły do właściciela. Za popełnione przestępstwo kradzieży grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili zajmujący się sprawą śledczy, do zdarzenia doszło 19 czerwca br., kiedy pracownik lokalnego przedsiębiorstwa przekładał rzeczy pomiędzy samochodami służbowymi na parkingu osiedlowym. W pewnym momencie nieznany sprawca wykorzystał nieuwagę i zabrał torbę, w której znajdowały się dwa tablety. Urządzenia, służące m.in. do specjalistcyznych odczytów radiowych wyceniono na kwotę 8 tys. złotych.

Natychmiast po otrzymaniu informacji o zdarzeniu policjanci z Wydziału Kryminalnego rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Śledczy ustalili, że w kradzież zamieszana jest nie tylko jedna osoba. Ostatecznie dwóch amatorów cudzego mienia wpadło w ręce pilskich kryminalnych 22 czerwca br. na terenie Piły.

Jeden z zatrzymanych wyjaśnił policjantom, że ostrzegał swojego kolegę, żeby nie korzystał z okazji jaka się nadarzyła, bo może to się źle dla nich skończyć. Gdyby 21-latek posłuchał tej rady nie usłyszałby zarzutu kradzieży, za który teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Skradzione przedmioty zostały odzyskane i trafiły do właściciela.

mł. asp. Jędrzej Panglisz