Bezpiecznie pokieruj życiem swoim i innych - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Bezpiecznie pokieruj życiem swoim i innych

Data publikacji 16.06.2020

Od początku roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile odnotowali wiele wykroczeń popełnianych przez kierowców na drogach naszego powiatu. Bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu jest dla nas priorytetem, dlatego właśnie powstał przygotowany przez KPP w Pile krótki spot skierowany do kierowców.

Ponad 3500 przekroczeń prędkości oraz 669 naruszeń obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, do tego ujawnionych 87 pijanych kierowców, a także ponad 470 kolizji. To podsumowanie sposobu poruszania się kierowców po drogach powiatu pilskiego. Niestety naruszenia obowiązujących przepisów ruchu drogowego istotnie pogarszają poziom bezpieczeństwa w naszym regionie i są realnym zagrożeniem dla mieszkańców. Dowodem na to jest liczba 10 wypadków, w których rannych zostało aż 11 osób, a 2 poniosły śmierć na miejscu.

Komenda Powiatowa Policji w Pile mając na uwadze bezpieczeństwo na drogach przygotowała krótki spot, który pokazuje jak często kierowcy łamią przepisy ruchu drogowego. Dzięki współpracy z Regionalnym Centrum Kultury w Pile premiera spotu odbyła się podczas minionego weekendu, tuż przed seansami filmowymi letniego kina samochodowego. Niestety mimo wielu apeli oraz licznie przekazywanych informacji dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, statystyka, która została ujęta w spocie cały czas rośnie. Mamy nadzieję, że przedstawione na filmie liczby pozostaną w pamięci kierowców i będą powodem do przemyślenia swojego sposobu jazdy i zachowania na drodze.

 

 

 

 

sierż. Wojciech Zeszot