Odpowiedzą za sprzedaż alkoholu nieletnim - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Odpowiedzą za sprzedaż alkoholu nieletnim

Data publikacji 10.06.2020

Pilscy policjanci otrzymali informację o sprzedaży alkoholu osobom nieletnim w jednym z pilskich sklepów. Teraz właściciel może stracić koncesję, a sprzedawcy grozi wysoka kara grzywny. Przypominamy, że w przypadku wątpliwości co do pełnoletniości kupującego alkohol, sprzedawca uprawniony jest do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek kupującego.

W ostatnim czasie policjanci uzyskali informację o sprzedaży alkoholu osobom nieletnim
w jednym ze sklepów na terenie Piły. Przestępstwo zostało ujawnione dzięki informacjom uzyskanym od mieszkańców naszego miasta. Pracownikowi, który sprzedał alkohol nieletnim zostały już przedstawione zarzuty. Teraz grozi mu kara grzywny, o której wysokości zadecyduje Sąd. Dodatkowo właściciel sklepu, gdzie sytuacja miała miejsce może utracić koncesję na sprzedaż produktów alkoholowych.

Osoby, które pracują w placówkach handlowych, gdzie sprzedawany jest alkohol muszą postępować zgodnie z prawem i być szczególnie wyczulone na klientów dokonujących zakupu tego typu towaru. Sprzedaż napojów alkoholowych osobom poniżej 18 roku życia jest zabroniona przez prawo, ale również nieetyczna. Przypominamy, że w przypadku wątpliwości co do pełnoletności nabywcy, sprzedający lub podający napoje alkoholowe ma prawo zażądać okazania dokumentu stwierdzającego wiek kupującego.

Przed nami okres długiego weekendu, a także czas wakacji. Jest to moment, kiedy u młodych ludzi rodzi się pokusa spróbowania czegoś nowego. Szczególnie w tym okresie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile będą zwracać uwagę na przestrzeganie obowiązujących przepisów przez placówki handlowe.


mł. asp. Jędrzej Panglisz