Po narkotykach do restauracji - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Po narkotykach do restauracji

Data publikacji 08.06.2020

Nietypowe zachowanie 27-latków, którzy samochodem przyjechali do restauracji, zaniepokoiło mieszkańca Piły. Postanowił powiadomić o tym fakcie Policję. Podczas kontroli pojazdu i mężczyzn funkcjonariusze znaleźli przy nich 60 gramów amfetaminy. Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzuty posiadania środków psychotropowych, a także odpowie przed Sądem za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków.

5 czerwca br. mieszkaniec Piły zauważył nietypowe zachowanie dwóch mężczyzn, którzy samochodem przyjechali do jednej z pilskich restauracji. Podczas postoju na parkingu mężczyźni nerwowo się zachowywali. Zaniepokojony całą sytuacją świadek poinformował o tym fakcie dyżurnego pilskiej jednostki, który na miejsce skierował policjantów Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze przeprowadzili kontrole pojazdu, w którym znajdowali się 27-latkowie. Policjanci znaleźli przy nich 60 gram amfetaminy. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzuty posiadania środków psychotropowych, a także odpowie przed Sądem za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków.

Świadoma i odpowiedzialna postawa świadka, który zareagował i poinformował służby o swoich podejrzeniach, pozwoliła na szybkie wyeliminowanie z drogi kierowcy po narkotykach, a nielegalne substancje trafiły do policyjnego depozytu.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Jędrzej Panglisz