Jednego dnia 67 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Jednego dnia 67 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość

Data publikacji 05.06.2020

Wczoraj policjanci z Piły przeprowadzili ogólnopolskie działania kontrolo-prewencyjne pn. „Prędkość”. Podczas blisko stu przeprowadzonych kontroli pojazdów poruszających się po drogach powiatu pilskiego, ponad połowa kierujących przekroczyła dozwoloną prędkość. Za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym trzy osoby straciły prawa jazdy.

Działania przeprowadzone w dniu wczorajszym na terenie powiatu pilskiego były ukierunkowane przede wszystkim na zapewnienie bezpieczeństwa na drodze. Osoby, które przekraczają dozwolone limity prędkości muszą liczyć się z konsewkwencjami. Podczas blisko stu przeprowadzonych kontroli, aż 67 kierowców nie dostosowało swojej prędkości do obowiązujących ograniczeń. Za zbyt szybką jazdę kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi. Natomiast w trzech przypadkach policjanci zatrzymali prawa jazdy za przekroczenie prędkosći o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Przypominamy, że w przypadku przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), ujawnienie takiego wykroczenia powoduje zatrzymanie dokumentu prawa jazdy i przesłaniem go do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na 3 miesiące.

mł. asp. Jędrzej Panglisz