19-latek odpowie za uszkodzenie ciała - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

19-latek odpowie za uszkodzenie ciała

Data publikacji 29.11.2019

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy zatrzymali 19-letniego mieszkańca gminy Szydłowo. Mężczyzna będąc w jednym z pilskich lokali, w pewnym momencie uderzył mężczyznę i złamał mu nos. Usłyszał już zarzut uszkodzenia ciała i przyznał się do popełnionego przestępstwa. Teraz za swoje zachowanie grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Pod koniec października br. do Komendy Powiatowej Policji w Pile zgłosił się 30-kilkuletni mężczyzna, informując, że był na imprezie w jednym z pilskich lokali i zaatakował go obcy mężczyzna. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że w pewnym momencie doszło do sprzeczki między nim i innym gościem w klubie. A kiedy argumenty na słowa przestały wystarczać, nagle pokrzywdzony został uderzony w twarz, w wyniku czego doznał złamania nosa.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji, funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny podejrzanego o uszkodzenie ciała, a także miejsce jego przebywania. 28 listopada br. kryminalni zatrzymali 19-letniego mężczyznę na terenie Szydłowa.

Sprawca przyznał się do popełnionego czynu, jednak nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego tak postąpił. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara więzienia do 5 lat.


Podkom. Żaneta Kowalska