Ford Crown Victoria na ulicach naszego miasta - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Ford Crown Victoria na ulicach naszego miasta

Data publikacji 22.11.2019

Kultowy amerykański pojazd Ford Crown Victoria wspólnie z radiowozem z pilskiej jednostki patrolował ulice Piły. W ten sposób funkcjonariusze zwracali uwagę na zmiany w przepisach dotyczących kontroli ruchu drogowego. Akcja edukacyjna rozpoczęła się w samo południe, następnie przykuwający uwagę kierowców amerykański radiowóz, który wcześniej służył w Teksasie wystawił posterunek kontrolny w samym centrum Piły.

W dniu wczorajszym policjanci przeprowadzili akcję edukacyjną mającą na celu zapoznanie kierowców ze zmianami w przepisach dotyczących ruchu drogowego. Wszystko to za sprawą uprzejmość pasjonata motoryzacji, który w maju tego roku prosto ze Stanów Zjenoczonych sprowadził jedno z najbardziej rozpoznawalnych policyjnych aut na świecie - Ford Crown Victoria.

Całe wydarzenie rozpoczęło się w samo południe. Na przybycie amerykańskiego samochodu przygotowały się dzieci z Przedszkola nr 18 w Pile, które wcześniej przygotowały znakomite prace plastyczne związne z pracą zachodnich stróżów prawa. Każdy z przedszkolaków mógł przez chwilę wejść za kierownicę radiowozu i poczuć się jak prawdziwy szeryf stanu Teksas. Te wydarzenia z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci.

Mamy również nadzieję, że w pamięci kierujących na długo pozostanie obraz wspólnego posterunku kontrolnego pilskiego i amerykańskiego radiowozu wystawionego w centrum Piły. Podczas prowadzonych kontroli drogowych funkcjonariusze rozmawiali o nowych przepisach. Jak się okazało większość kierowców słyszała o zmianach i zna już swoje nowe obowiązki.

Przypominamy, że według nowych przepisów m. in.:

  • dopuszcza się postój pojazdu policyjnego, gdzie jest to zabronione, lecz nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego;

  • jeśli zachowanie kierowcy zostanie przez funkcjonariusza odebrane jako niestosowanie się do poleceń np. kierowca nie wykona polecenia trzymania rąk na kierownicy, to taka kontrola drogowa może zakończyć się mandatem w wysokości 500 zł;

  • w sytuacji tzw. szybkich testów trzeźwości policjant umundurowany nie musi legitymować się każdemu kierowcy.

mł. asp. Jędrzej Panglisz