Spektakl dla seniorów - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Spektakl dla seniorów

Data publikacji 05.11.2019

Na Sali Widowiskowej w Regionalnym Centrum Kultury Pile odbył się spektakl profilaktyczny skierowany do seniorów pt. „Seniorze bądź bezpieczny”. Pomysł na nową formę edukacji bezpieczeństwa seniorów został zainicjowany przez policjantów z pilskiej komendy.

05 listopada br. w Regionalnym Centrum Kultury w Pile wszystkich zgromadzonych seniorów przywitał Komendant Powiatowy Policji w Pile insp. Sebastian Cichocki wraz z policjantami z Wydziału Prewencji, którzy na co dzień realizują zadania związane z profilaktyką.

Spektakl teatralny w nowatorski sposób podejmuje temat bezpieczeństwa seniorów. Przedstawia zagrożenia i problemy na jakie narażeni są dziś seniorzy. Spektakl profilaktyczny zarazem uzmysławia seniorom działanie oszustów, którzy chcą wyłudzić od nich pieniądze, a także edukuje ich w zakresie bezpiecznych zachowań. Celem spektaklu profilaktycznego jest wyrobienie w seniorach większej  czujności w życiu codziennym oraz utwierdzenie ich w przekonaniu, że potrafią się odpowiedzialnie zachować w sytuacji zagrożenia.

Prace koncepcyjne nad projektem trwały od 2017 roku. Dzięki podjętej współpracy w tym zakresie w 2019 roku z gronem pedagogicznym oraz uczniami z Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile, przystąpiliśmy do realizacji przedsięwzięcia. Podczas premiery zostały zaprezentowane przez uczniów trzy sceny pn. "Garnek", "Pożyczka na kaucję i areszt" oraz "Koc". Młodzież doskonale wcieliła się w role seniorów oraz oszustów.

Po każdej odegranej scenie Komendant Powiatowy Policji w Pile insp. Sebastian Cichocki z policjantami z Wydziału Prewencji omawiali przedstawiony sposób działania oszustów. Obecni na sali seniorzy żywo dyskutowali z policjantami. Na zakończenie odbyła się prezentacja wywiadu pn. "Babciu, teraz mamy inne czasy". Policjantka z pilskiej komendy przeprowadziła rozmowę z seniorką, która nie dała się oszukać i dzięki temu uchroniła swoje pieniądze.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Regionalnego Centrum Kultury w Pile za udostępnienie Sali Widowiskowej.


Podkom. Żaneta Kowalska