Podsumowanie akcji ZNICZ 2019 - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Podsumowanie akcji ZNICZ 2019

Data publikacji 04.11.2019

Od ubiegłego czwartku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji, a także pilscy kryminalni w ramach ogólnopolskiej akcji "Znicz 2019" czuwali nad bezpieczeństwem osób podróżujących po drogach powiatu pilskiego, a także odwiedzających miejsca zbiorowego pochówku. Ten świąteczny okres w powiecie pilskim upłynął spokojnie.

Kilkudziesięciu policjantów pilskiej komendy czuwało nad bezpieczeństwem osób podróżujących po drogach powiatu pilskiego w ramach akcji „Znicz 2019”. W tym właśnie czasie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego skupili swoje działania na zapewnieniu bezpieczeństwa na głównych szlakach dróg krajowych przebiegających przez teren naszego powiatu oraz okolicy cmentarzy. W działaniach udział brali również funkcjonariusze Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kryminalnego, którzy pełnili służbę na cmentarzach, a także w ich okolicach.

Nie odnotowano poważnych zdarzeń, jedynie doszło do niewielu niegroźnych kolizji. Policjanci podczas prowadzonych zintensyfikowanych działań kontrolowali kierujących i sprawdzali trzeźwość. Mundurowi zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierowców: 28-letnią kobietę, która mając w wydychanym powietrzu ponad pół promila alkoholu podróżowała samochodem marki Renault Master oraz 21-latka, który wsiadł za kierownicę Opla Astry będąc pod wpływem narkotyków. Ruch w okolicach miejsc zbiorowego pochówku odbywał się bez utrudnień. Minioną akcję Znicz 2019 w powiecie pilskim uznać możemy za bezpieczną.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom powiatu pilskiego, a także osobom przyjezdnym za stosowanie się do wcześniejszych wskazówek pilskich policjantów dotyczących odpowiedniego zabezpieczenia mienia, a także rozważnego i rozsądnego poruszania się po drogach powiatu pilskiego.


Podkom. Żaneta Kowalska