Policjanci zatrzymali złodzieja paliwa - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Policjanci zatrzymali złodzieja paliwa

Data publikacji 23.10.2019

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy zatrzymali 25-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Piły kradł paliwo ze stacji benzynowych mieszczących się na terenie Piły. Podróżował trzema pojazdami i zakładał na nie kradzione tablice rejestracyjne. Pokrzywdzeni wstępnie oszacowali straty na łączną kwotę ponad 3,5 tys. złotych. Teraz za popełnione przestępstwa zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile od pewnego czasu otrzymywali od pracowników stacji benzynowych mieszczących się na terenie Piły zgłoszenia o kradzieżach paliwa. Wstępnie pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę ponad 3,5 tys. złotych. Policjanci z Wydziału Kryminalnego zajęli się poszukiwaniem sprawcy.

Pilscy kryminalni na bieżąco analizowali zebrane w sprawie informacje i wpadli na trop złodzieja, którym okazał się 25-letni mieszkaniec Piły. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę 16 października br. na terenie Piły. Przyznał się on do ośmiu kradzieży paliwa. Oświadczył policjantom, że podróżował trzema pojazdami różnych marek i zakładał na nie kradzione tablice rejestracyjne.

Zatrzymany to 25-letni mieszkaniec Piły. Wcześniej był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.
 

Podkom. Żaneta Kowalska