Akcja Prędkość i aż 115 nieodpowiedzialnych kierowców! - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Akcja Prędkość i aż 115 nieodpowiedzialnych kierowców!

Data publikacji 13.09.2018

Na terenie powiatu pilskiego funkcjonariusze przeprowadzili policyjną akcję „Prędkość”. Działania te ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. W trakcie działań policjanci z "pilskiej drogówki" ujawnili aż 115 kierowców, którzy podróżowali zdecydowanie za szybko...

12 września br. na terenie powiatu pilskiego przeprowadzona została policyjna akcja „Prędkość”. Od wczesnych godzin porannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z pilskiej komendy oprócz sprawdzania prędkości z jaką poruszają się kierowcy, weryfikowali ich stan trzeźwości, sprawdzając także wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.

W trakcie prowadzonych działań okazało się, że na naszych drogach zdarzają się osoby, które nie przestrzegają przepisów związanych z bezpieczeństwem na drodze. W zaledwie kilka godzin działań, policjanci ujawnili aż 115 kierowców, którzy podróżując, przekroczyli dozwoloną prędkość. Na pobłażanie w tym dniu nie mogli liczyć także kierujący, czy pasażerowie nie korzystający z obowiązkowych pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, bądź nieprawidłowo przewożący dzieci.

Celem działań policjantów na terenie powiatu pilskiego, było podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz świadomości kierujących o zagrożeniach występujących na drodze. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i czujność podczas podróży.

podkom. Żaneta Kowalska