Aktualności

Policjanci w ramach akcji „Alkohol i narkotyki” zatrzymali 3 nieodpowiedzialnych kierowców

Data publikacji 17.08.2018

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pile przeprowadzili na terenie powiatu pilskiego działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Alkohol i narkotyki”. Efekt zakończonej akcji, to ujawnionych 3 nieodpowiedzialnych kierowców. Rekordzista, którym okazał się kierowca samochodu osobowego, miał w wydychanym powietrzu 3,5 promila alkoholu. Kolejny wsiadł za kierownicę będąc pod wpływem narkotyków, a trzeci mężczyzna kierował samochodem mimo cofniętych uprawnień.

16 sierpnia br. od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze pilskiej „drogówki” przeprowadzili na terenie powiatu pilskiego akcję „Alkohol i narkotyki”. Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu kierowców poruszających się po drogach pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających i substancji psychotropowych. Biorący udział w akcji policjanci kontrolowali również przestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego.

Kolejny raz okazało się, że na naszych drogach zdarzają się osoby skrajnie nieodpowiedzialne! W trakcie działań policjanci ujawnili 3 takich kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca pojazdu marki Seat Cordoba 42-letni mieszkaniec Piły. Podczas kontroli jego stanu trzeźwości okazało się, ze miał on w wydychanym powietrzu 3,5 promila alkoholu. 25-letni mieszkaniec gminy Kaczory natomiast kierował Toyotą będąc pod wpływem narkotyków, a 28 mieszkaniec powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego podróżował Oplem mimo cofniętych uprawnień. Każdy z nieodpowiedzialnych kierowców odpowie teraz przed Sądem.

Ostatnie kontrole i organizowane akcje w ewidentny sposób wskazują, że po naszych drogach niestety poruszają się skrajnie nieodpowiedzialni kierowcy. Prowadzący wczorajszą akcję policjanci zapowiadają, że będzie ona w najbliższym czasie powtarzana. Wszystko po to, aby w skuteczny sposób eliminować z naszych dróg pijanych kierowców.


Podkom. Żaneta Kowalska