Dzielnicowi zatrzymali włamywacza i odzyskali skradzione mienie - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Dzielnicowi zatrzymali włamywacza i odzyskali skradzione mienie

Data publikacji 09.08.2018

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Ujściu zatrzymali 54-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Ujścia włamał się do kilku altan na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Ujściu. Pokrzywdzone kobiety oszacowały straty na kwotę kilkuset złotych. Mundurowi odzyskali skradzione mienie. Teraz mężczyzna odpowie za popełnione czyny. Grozi mu kara więzienia do 10 lat.

Do zdarzeń doszło w okresie od 20 lipca br. do 06 sierpnia br. na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Ujściu. Nieznany sprawca po uprzednim uszkodzeniu drzwi i okien wszedł do kilku altan i ukradł różnego rodzaju sprzęt. Pokrzywdzone kobiety oszacowały straty na kwotę kilkuset złotych. Starsze panie dokładnie opisały mienie, które utraciły.

07 sierpnia br. po otrzymaniu informacji o zdarzeniu dzielnicowi z Ujścia rozpoczęli poszukiwania włamywacza. Funkcjonariusze przeanalizowali zebrany w sprawie materiał, a dodatkowo dobre rozpoznanie oraz doświadczenie pozwoliło na błyskawiczne ustalenia. Po kilku godzinach od zgłoszenia, mundurowi wpadli na ślad sprawcy. Policjanci zatrzymali mężczyznę na terenie gminy Ujście.

Sprawca przyznał się do popełnionych przestępstw. Nie potrafił wytłumaczyć jednak swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Dzielnicowi podczas wykonywania czynności odzyskali skradzione mienie. Zatrzymany to 54-letni mieszkaniec Ujścia. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara więzienia do 10 lat.

podkom. Żaneta Kowalska