Policjanci z Szydłowa zatrzymali oszustów - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Policjanci z Szydłowa zatrzymali oszustów

Data publikacji 19.08.2020

36-latek założył rachunek bankowy na dane osobowe mieszkanki Piły i brał tzw. "chwilówki". W ten sposób udało mu się uzyskać około 10 tys. złotych. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Szydłowie podczas prowadzonej sprawy wykorzystali błąd, który popełnił oszust w przestępczym procederze. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu wraz ze swoim wspólnikiem. Za popełnione przestępstwo zatrzymanym grozi do 8 lat więzienia.

Mieszkanka powiatu pilskiego nie wiedziała, że została oszukana i trafiła na listę dłużników do momentu, kiedy chciała kupić sprzęt na raty. O całej sprawie poinformowała mundurowych. Funkcjonariusze zaczęli szczegółowo wyjaśniać okoliczności tej sprawy. Okazało się, że w połowie ubiegłego roku nieznany sprawca poprzez internet założył konto bankowe na dane osobowe pokrzywdzonej i wziął kilka kredytów tzw. "chwilówek".

Policjanci ustalili, że sprawa rozpoczęła się w 2019 r. w momencie kiedy 36-letni mieszkaniec Piły wszedł w posiadanie danych osobowych pokrzywdzonej. Wtedy postanowił założyć internetowe konto, z którego bezkarnie będzie mógł wypłacać pieniądze z zaciągniętych pożyczek. Drobiazgowe sprawdzenia i analiza przestępczego procederu doprowadziła śledczych do pierwszej osoby, która była zamieszana w przestępstwo. Jeden z mężczyzn wykonał przelew internetowy na rachunek pokrzywdzonej ze swojego konta, co wykorzystali śledczy. Po dotarciu do tej osoby policjanci ustalili, kto był pomysłodawcą i głównym realizatorem oszustwa.

Sprawcami okazali się 36 i 38-letni mieszkańcy Piły, którzy zostali zatrzymani i na chwilę obecną usłyszeli dwa zarzuty za popełnione przestępstwo oszustwa. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zarzuty.

mł. asp. Jędrzej Panglisz