Aktualności

Policjanci zatrzymali 4 skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców! Apelujemy o rozwagę!!!

Data publikacji 31.10.2019

Nietrzeźwi i pod wpływem narkotyków! 4 skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców zatrzymali w miniony weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Teraz wszyscy odpowiedzą przed Sądem. Przed nami długi, świąteczny weekend! Apelujemy o rozwagę! Informujemy, że na ulicach całego powiatu pilskiego będą wzmożone kontrole trzeźwości!!!

30 października br. funkcjonariusze pełniący służbę w powiecie pilskim zatrzymali na terenie naszego powiatu łącznie czterech nieodpowiedzialnych kierowców. Trzech z nich było pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący pojazdem marki Opel Astra 61-letni mieszkaniec gminy Łobżenica, który w wydychanym powietrzu miał 1,5 promila alkoholu! Funkcjonariusze w ramach pełnionych służb zatrzymali także 19-letniego kierowcę którzy prowadzili swój pojazd będąc pod wpływem narkotyków. Trafił prosto do policyjnego aresztu. Teraz skrajnie nieodpowiedzialni kierowcy za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem.

Mieszkańcy Piły i Powiatu Pilskiego!!! Przed nami długi świąteczny weekend!!! Zadbajmy o to, aby nadchodzące dni były czasem pamięci oraz zadumy i jednocześnie bezpiecznym czasem spędzonym w podróży.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i przede wszystkim trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę w każdej jednostce Policji. Przypominamy, że w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, na biurze przepustek znajduje się urządzenie do badania stanu trzeźwości AlcoBlow.

Przypominamy, że należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję.

Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych. A przecież ofiarą zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego może być ktoś dla nas bliski…


podkom. Żaneta Kowalska