Mężczyźni odpowiedzą za uszkodzenie ambony myśliwskiej - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Mężczyźni odpowiedzą za uszkodzenie ambony myśliwskiej

Data publikacji 24.09.2018

Policjanci z Posterunku Policji w Szydłowie zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Szydłowo podejrzanych o uszkodzenie ambony myśliwskiej konstrukcji drewnianej. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę ponad pół tysiąca złotych. Za popełnione przestępstwo zatrzymanym mężczyznom w wieku 17 i 18 lat grozi kara do 5 lat więzienia.

5 września br. policjanci z Posterunku Policji w Szydłowie uzyskali informację, że pod koniec sierpnia br. na terenie gminy Szydłowo doszło do uszkodzenia mienia. Funkcjonariusze ustalili, że w tym czasie nieznani sprawcy uszkodzili ambonę myśliwską drewnianej konstrukcji poprzez oderwanie jej od gruntu i przewrócenie na bok. Sprawcy poprzez swoje działanie uszkodzili konstrukcję nośną oraz konstrukcję dachu i ścian. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę ponad pół tysiąca złotych.

Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia oraz poszukiwaniem sprawców zajęli się natychmiast funkcjonariusze z Szydłowa. Policjanci przeanalizowali błyskawicznie zebrany materiał i wpadli na trop sprawców, którymi okazali się mieszkańcy gminy Szydłowo. Zostali oni zatrzymani i przewiezieni do Posterunku Policji w Szydłowie. Młodzi mężczyźni przyznali się do popełnionego przestępstwa.

Podczas przesłuchania oświadczyli, że tamtego dnia spotkali się z kolegami w lesie. Spożywali alkohol, wygłupiali się i w pewnym momencie postanowili przewrócić ambonę. Nie pamiętali jednak szczegółów. Zatrzymani to mieszkańcy gminy Szydłowo w wieku 17 i 18 lat. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat więzienia.

Podkom. Żaneta Kowalska