Pilscy kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży dalmierzy - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Pilscy kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży dalmierzy

Data publikacji 12.09.2018

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 32-letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież dalmierzy z jednego z marketów budowlanych na terenie Piły. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę blisko 1 tys. złotych. Policjanci w całości odzyskali skradzione mienie. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi kara więzienia do 5 lat.

Do zdarzeń doszło w okresie ostatnich trzech miesięcy na terenie marketu budowlanego znajdującego się na terenie Piły. Nieznany sprawca wykorzystując chwilowe zamieszane w obiekcie handlowym, ukradł znajdujące się na półkach dalmierze. Jak się okazało wartość skradzionego mienia została oszacowana na kwotę  blisko 1 tys. złotych.

Po uzyskaniu informacji o popełnionych przestępstwach, pilscy kryminalni rozpoczęli poszukiwanie sprawcy. Funkcjonariusze analizowali na bieżąco wszystkie materiały. Przełom w sprawie nastąpił na początku ubiegłego tygodnia. Policjanci mieli już pewność, że kradzieży dokonała konkretna osoba. Amator cudzego mienia został zatrzymany 06 września br. na terenie Piły i trafił prosto do policyjnego aresztu.

Mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów. Oświadczył, że trzykrotnie był w sklepie i ukradł dalmierze. Jednak nie potrafił wytłumaczyć przyczyn swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Podczas wykonywanych czynności pilscy kryminalni odzyskali w całości skradzione mienie. Zatrzymany to 32-letni mieszkaniec Piły. Wcześniej już był karany. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 więzienia.


Podkom. Żaneta Kowalska