Policjanci pomogli 40-letniemu mężczyźnie - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Policjanci pomogli 40-letniemu mężczyźnie

Data publikacji 07.09.2018

Szybkie i zdecydowane działania policjantów z Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile prawdopodobnie zapobiegły tragedii. Funkcjonariusze pełniąc służbę na terenie miasta, w pewnym momencie zauważyli na chodniku leżącego, nieprzytomnego mężczyznę. Mundurowi wykorzystując wiedzę oraz doświadczenie, błyskawicznie pomogli 40-letniemu mężczyźnie...

05 września br. w godzinach wieczornych policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego z pilskiej komendy sierż. Mateusz Muller i sierż. Kamil Weisfeld pełnili służbę na terenie miasta Piły. Gdy funkcjonariusze przejeżdżali ulicą Bydgoską, w pewnym momencie zobaczyli grupkę osób, która dość nerwowo się zachowywała. Policjanci natychmiast zatrzymali się w bezpiecznym miejscu i pobiegli zobaczyć co się stało.

Na chodniku leżał mężczyzna, a wokół znajdowało się kilka osób. Funkcjonariusze poprosili, aby wszyscy się odsunęli, a następnie błyskawicznie przystąpili do udzielenia pomocy mężczyźnie, który leżał na plecach, dusił się oraz wymiotował i w pewnym momencie stracił przytomność. Mundurowi błyskawicznie udrożnili pokrzywdzonemu drogi oddechowe i dzięki temu po chwili zaczął oddychać. Funkcjonariusze położyli mężczyznę na boku, w bezpiecznej pozycji. W międzyczasie jeden z mundurowych za pośrednictwem dyżurnego pilskiej komendy wezwał pogotowie ratunkowe.

W oczekiwaniu na pomoc medyczną policjanci monitorowali stan mężczyzny, który zaczął odzyskiwać świadomość, jednak nie był w stanie powiedzieć co się stało. Po kilku minutach na miejsce przyjechali ratownicy medyczni, którzy zabrali 40-letniego mężczyznę do Szpitala Specjalistycznego w Pile, gdyż jego stan wymagał hospitalizacji.

Szybka i zdecydowana akcja ratunkowa sierż. Mateusza Muller i sierż. Kamila Weisfeld prawdopodobnie zapobiegła tragedii.

podkom. Żaneta Kowalska