Awanse i wyróżnienia dla policjantów - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Awanse i wyróżnienia dla policjantów

Data publikacji 06.09.2018

W sali konferencyjnej pilskiej komendy odbyła się uroczysta odprawa służbowa kadry kierowniczej, podczas której Komendant Powiatowy Policji w Pile insp. Sebastian Cichocki powołał i mianował na wyższe stanowiska służbowe oraz wyróżnił policjantów za ponadprzeciętne zaangażowanie w służbie.

05 września br. w Komendzie Powiatowej Policji w Pile odbyła się uroczysta odprawa z udziałem kadry kierowniczej, podczas której Komendant Powiatowy Policji w Pile insp. Sebastian Cichocki powołał na stanowisko służbowe:

  • Komendanta Komisariatu Policji w Wyrzysku - kom. Marcina Towalewskiego

oraz mianował na wyższe stanowiska służbowe:

  • Naczelnika Wydziału Kryminalnego – podinsp. Sebastiana Chabowskiego,

  • Naczelnika Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą – kom. Krzysztofa Koła,

  • Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego – asp. sztab. Marka Pływaczyka,

  • Zastępcy Naczelnika Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą – Annę Godawa-Stawną,

  • Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego – asp. Łukasza Płachtę,

  • Kierownika ds. Przestępczości Nieletnich Wydziału Kryminalnego – asp. sztab. Macieja Krzyżanka.

Komendant Powiatowy Policji w Pile insp. Sebastian Cichocki wyróżnił 19 policjantów za ponadprzeciętne zaangażowanie w służbie, ponadprzeciętność, niezwykłą ofiarność w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego oraz pracę społeczną - także w czasie wolnym od służby - skutkującą uwolnieniem rodzin od przemocy i nałogów alkoholowych.

Bardzo lubię te chwile, kiedy spotykamy się tutaj, na odprawach kierownictwa tutejszej komendy i jednostek podległych z kolejną grupą funkcjonariuszy, których mogę nagrodzić za ponadprzeciętną służbę. Nie jesteście tu przypadkowo. Każdy z Was zasłużył na awans, nagrodę, pochwałę. Byliście bohaterami dużych spraw, byliście bohaterami chwili, kiedy po raz kolejny ratowaliście ludzkie zdrowie i życie, także w czasie poza służbą. Są tacy, którzy czynią to już kolejny raz w ciągu roku. Te awanse, nagrody i pochwały to podziękowanie za Wasze ponadprzeciętne zaangażowanie, za identyfikowanie się z naszą jednostką i z jej potrzebami. Każdy z Was jest tą przysłowiową cegiełką, która tworzy całość, czyli mocną jakościową konstrukcję. Cieszę się, że jestem tu w Pile i mogę z Wami pracować… Dziękuję…” - powiedział podczas odprawy Komendant Powiatowy Policji w Pile insp. Sebastian Cichocki.

Oprócz nagród i podziękowań w ramach odprawy zostały poruszone bieżące zagadnienia służbowe i polecenia dotyczące obszarów pracy prewencyjnej, służby kryminalnej i pionu logistycznego. Przypomniano kwestię ciągłej realizacji zadań wynikających z priorytetów centralnych i tych o charakterze lokalnym wynikających z bieżącej analizy i diagnozy stanu bezpieczeństwa w naszym regionie.

Komendant Powiatowy Policji w Pile podziękował także wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym tutejszej komendy i jednostek podległych za duży wkład jaki wnoszą w realizację zadań służbowych co przekłada się na właściwą realizację działań na rzecz społeczeństwa lokalnego Miasta Piły i powiatu pilskiego.


podkom. Żaneta Kowalska