Kryminalni zabezpieczyli blisko pół kg marihuany - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Kryminalni zabezpieczyli blisko pół kg marihuany

Data publikacji 05.09.2018

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile podczas realizacji zabezpieczyli blisko pół kilograma narkotyków w postaci marihuany. Środki odurzające zapakowane były w worki foliowe i plastikowe pudełka, m. in. Po żelkach i cukierkach. Funkcjonariusze zatrzymali właściciela nielegalnego towaru. 27-letni mieszkaniec powiatu pilskiego za popełnione przestępstwo odpowie przed Sądem. Grozi mu kara więzienia do 10 lat.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej z pilskiej komendy od pewnego czasu przyglądali się mężczyźnie, który jak ustalili kryminalni może zajmować się handlem narkotykami. Funkcjonariusze zebrali obszerne informacje na ten temat oraz ustalili miejsce prowadzenia nielegalnego biznesu. W związku z ustaleniami, kryminalni przystąpili do realizacji.

30 sierpnia br. kryminalni weszli na ustaloną wcześniej posesję. Na miejscu zastali zaskoczonego mężczyznę. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko pół kilograma narkotyków w postaci marihuany. Środki odurzające zapakowane były w worki foliowe oraz plastikowe pudełka, m. in. po żelkach i cukierkach, ukryte w szafkach. Policjanci dodatkowo zabezpieczyli sprzęt służący do ważenia i porcjowania narkotyków w postaci wagi elektronicznej.

Kryminalni zabezpieczyli nielegalny towar, a ich właściciel trafił prosto do policyjnego aresztu.Zatrzymany to 27-letni mieszkaniec powiatu pilskiego. Za popełnione przestępstwo odpowie przed Sądem. Grozi mu kara więzienia do 10 lat.


podkom. Żaneta Kowalska

Ładowanie odtwarzacza...