Policjanci towarzyszyli uczniom w drodze do szkoły - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Policjanci towarzyszyli uczniom w drodze do szkoły

Data publikacji 04.09.2018

W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły", dzisiaj od wczesnych godzin porannych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile spotkali się z dziećmi, a także rodzicami w rejonach szkół. Przypominali o elementarnych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pomagali przechodzić uczniom przez przejścia dla pieszych. Dla najmłodszych oraz opiekunów mundurowi przygotowali niespodzianki.

Dzisiaj punktualnie o godzinie 7.30 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile pojawili się w rejonach pilskich szkół. Spotkali się z uczniami klas najmłodszych, a także rodzicami. W trakcie spotkań mundurowi przypominali dzieciom o elementarnych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w ruchu drogowym. Podczas drogi do szkoły policjanci pomagali dzieciom przechodzić przez przejścia dla pieszych i dbali, aby każdy uczeń bezpiecznie do niej dotarł.

Policjanci przez kilka najbliższych dni będą patrolować w sposób szczególny okolice szkół. Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych będą kierować ruchem oraz wskazywać kierowcom właściwe miejsca do parkowania, lub wysadzenia dzieci z pojazdów.

Miejmy świadomość, że uczniowie są jeszcze rozkojarzeni wakacjami. Trzeba pamiętać też o tym, że dzieci, szczególnie te młodsze nie mają świadomości zagrożeń. Bywa, że są tak zajęte rozmową z kolegami, że potrafią wejść na jezdnię na czerwonym świetle. Pamiętajmy, aby w wyjątkowy sposób poruszać się w rejonach szkół i reagować na niepokojące sytuacje.

Dzisiaj uczniowie otrzymali od mundurowych elementy odblaskowe, książeczki edukacyjne, plany lekcji, zakłdki do książek oraz słodkości. Dziękujemy za wsparcie akcji profilaktycznej placówce handlowej "Świat Zabawek Galeria Vivo".

Życzymy wszystkim uczniom bezpiecznego roku szkolnego!!!


 

podkom. Żaneta Kowalska