Policjanci na obchodach Święta Wojska Polskiego - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Policjanci na obchodach Święta Wojska Polskiego

Data publikacji 16.08.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile wzięli udział w uroczystościach związanych z obchodami Święta Wojska Polskiego. Delegacje służb mundurowych złożyły kwiaty pod pomnikiem na Placu Zwycięstwa oraz wzięły udział w mszy. Po uroczystościach pilscy policjanci uczestniczyli w pikniku przy ulicy Okrzei w Pile, podczas którego promowali służbę w Policji.

15 sierpnia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile uczestniczyli w uroczystych obchodach Święta Wojska Polskiego, które odbyły się na terenie miasta. Pod pomnikiem na Placu Zwycięstwa kwiaty złożyła delegacja z Komendy Powiatowej Policji w Pile, Szkoły Policji w Pile oraz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Funkcjonariusze wzięli również udział w mszy świętej w kościele pw. NMP Królowej Polski. Później odbył się festyn rodzinny z udziałem służb mundurowych, którego organizatorem był Dowódca Garnizonu Piła oraz Starosta Pilski.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pile przygotowali stoisko promocyjne. Mieszkańcy powiatu pilskiego mogli z bliska przyjrzeć się policyjnym radiowozom, umundurowaniu oraz urządzeniom, które policjanci wykorzystują w codziennej służbie. Każdy z uczestników mógł wsiąść do pojazdu, zobaczyć ich wyposażenie oraz włączyć sygnały świetlne bądź dźwiękowe, z czego bardzo chętnie korzystały dzieci. Podczas festynu policjanci także odpowiadali na pytania dotyczące obowiązujących przepisów.


Funkcjonariusze przygotowali dla najmłodszych wiele niespodzianek. Dzieci otrzymywały od policjantów edukacyjne książeczki, krzyżówki oraz odblaskowe elementy. Funkcjonariusze wykonywali także pamiątkową daktyloskopię oraz prezentowali alkogogle i narkogogle. Wiele osób, które odwiedziło policyjne stoisko korzystało także z możliwości wykonania zdjęcia sygnalitycznego.


 

podkom. Żaneta Kowalska