Drzwi Otwarte w pilskiej komendzie - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Drzwi Otwarte w pilskiej komendzie

Data publikacji 13.08.2018

Mieszkańcy powiatu pilskiego bardzo licznie odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Pile, w której odbyły się Drzwi Otwarte. Policjanci dla tych wszystkich przygotowali wiele atrakcji i niespodzianek, a dla maluszków gry i zabawy edukacyjne z nagrodami. Mundurowi przygotowali także punkt informacyjny dotyczący doboru do Policji. W przedsięwzięciu udział wziął I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pile nadkom. Mariusz Wiśniewski. To był dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji. Dziękujemy wszystkim za obecność!!!

10 sierpnia br. w godz. od 10.00 do 14.00 Komenda Powiatowa Policji w Pile szeroko otworzyła drzwi jednostki dla wszystkich mieszkańców powiatu pilskiego: dzieci i ich rodziców, opiekunów, młodzieży, seniorów, a także tych osób, które każdego dnia są uczestnikami ruchu drogowego. A więc każdy kto przybył na spotkanie znalazł coś dla siebie. Mundurowi dla gości przygotowali m. in.:

A dla gości przygotowaliśmy:


- Strefę Bezpiecznego Rowerzysty,

- Warsztaty Odpowiedzialnego Kierowcy,

- Pokaz Sprzętu Grupy Realizacyjnej,

- Wakacyjny Kącik Bezpiecznego Zachowania się nad Wodą,

- Strefę Bezpiecznego Maluszka,

- Warsztaty pn. „Mój najpiękniejszy odblask”,

- Strefę Bezpiecznego Seniora,

- Warsztaty z Technikiem Kryminalistyki,

- Punkt Informacyjny Dotyczący Naboru do Służby w Policji,

Na wszystkie osoby, które w tym dniu odwiedziły siedzibę Komendy Powiatowej Policji w Pile czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Policjanci przygotowali wakacyjne konkursy i quizy związane z tematyką bezpieczeństwa. Najmłodsi otrzymali wiele upominków i nagród. A wśród wszystkich gości policjanci wylosowali upominek specjalny – maskotę sierż. Pyrka, który trafił do Publicznego Przedszkola nr 3 w Pile. Goście, którzy odwiedzili pilską komendę mieli okazję obejrzeć wystawę fotograficzną pt. „Policja dawniej i dziś” autorstwa Komendanta Powiatowego Policji w Pile insp. Sebastiana Cichockiego.

Dla przyszłych kandydatów do służby w Policji funkcjonariusze przygotowali prospekty zawierające informacje na temat zasad doboru do służby w Policji oraz wszystkie niezbędne dokumenty jakie należy złożyć w przypadku chęci wstąpienia w szeregi Policji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom powiatu pilskiego, którzy w tym dniu odwiedzili pilską komendę. To był dzień pełen wrażeń i niezwykle pozytywnych emocji. Dziękujemy za wsparcie przedsięwzięcia Starostwu Powiatowemu w Pile oraz za pomoc i zaangażowanie uczennicom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile oraz uczennicom Liceum Ogólnokształcącego w Krzyżu Wlkp.

Podkom. Żaneta Kowalska